آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211883
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1396 11:21
تعداد بازدید : 1292

طراحی سیستم تشخیص هک گوشی

محققان امنیتی دانشگاه واشنگتن یک سیستم جدید به نام SeaGlass طراحی کردند که قادر است ناهنجاری های سیستم سلولی را تشخیص دهد. این اطلاعات مشخص می کند که در کجا و چه زمانی از تجهیزات شنود تلفن همراه استفاده می شود.

ایرنا - محققان برای ارزیابی عملکرد این سیستم، نمونه ای از آن را در یک دوره دوماهه پیاده سازی کردند و حسگرهای SeaGlass روی اتومبیل هایی که در سیاتل و میلواکی در حال حرکت بودند، نصب کردند. 
این سیستم در دوره مذکور موارد متعددی از ناهنجاری ها را در شبکه تلفن همراه شناسایی کرد.
گوشی های تلفن همراه در برابر ارتباطات سلولی که توسط ابزارهای جاسوسی موسوم به IMSI برقرار می شود، آسیب پذیر هستند. 
این ابزارها قادرند محل دقیق گوشی های هوشمند را شناسایی کنند، مکالمات آن ها را شنود کنند یا پیام های ناخواسته ای را برای کاربران ارسال کنند.
تاکنون استفاده از چنین ابزارهایی به صورت یک راز باقی مانده است. اما اکنون محققان به سادگی می توانند استفاده از این تجهیزات را تشخیص دهند و از این پس ابزاری برای تشخیص چگونگی و میزان مسوولیت پذیری سازمان ها، ادارات و اشخاصی که به این تجهیزات دسترسی دارند، در اختیار خواهند داشت.
ابزارهای IMSI خود را به عنوان یک برج سلولی مجاز معرفی می کنند که امکان ارتباط عادی تلفن همراه را با شبکه برقرار می کنند. بدین ترتیب تلفن را ردگیری کرده و اطلاعات شناسایی آن را جمع آوری می کند.
تجهیزات شنود موجود در بازار حداکثر به اندازه یک کیف کوچک هستند و قیمت آن ها از چند هزار تا چندصد هزار دلار است.
سیستم SeaGlass برای شناسایی این تجهیزات از حسگرهایی استفاده می کند که درون وسایل نقلیه نصب می شوند تا تمام خیابان ها و بخش های مختلف شهر را تحت نظارت بررسی 
دهند.
این سیستم اطلاعات دریافتی از برج های سلولی مجاز شهر را گردآوری کرده و شبکه ای از رفتار متعارف این برج ها به دست می دهد. سپس با استفاده از الگوریتم ها و ابزارهای خاصی رفتارهای نامتعارف و ناهنجار را که معمولا حاصل به کارگیری تجهیزات شنود در شبکه است، شناسایی می کند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :