آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2120
تاریخ انتشار : 26 مهر 1390 10:2
تعداد بازدید : 501

پایگاه داده های فناوری ایران راه اندازی شد

معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس از راه اندازی نسخه الکترونیکي کتاب زرد فناوری کشور خبر داد و گفت: این پایگاه حاوی اطلاعاتی در زمینه فناوری های قابل عرضه، اطلاعات مربوط به محصول دارای فناوری پیشرفته و متخصصان حوزه های مختلف علمی است.

فناوران- حسین صابری با اعلام این خبر افزود: بانک اطلاعاتی فن‌بازار ملی ایران در حقیقت کتاب زرد فناوری جمهوری اسلامی ایران است که بیش از 2 هزار و 200 توانمندی کشور را در حوزه‌های مختلف فناوری‌های جدید مانند ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم و فناوری‌های زیستی، مکانیک و اتوماسیون و سایر حوزه‌ها به نمایش گذاشته است.
معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس هدف از راه‌اندازی این پایگاه داده را برطرف کردن خلاء  ناشی از نبود مرجع اطلاعاتی در حوزه فناوری در کشور دانست و گفت: این مهم از طریق طراحی اولیه اين پایگاه داده در سال 1382 و توسعه و تکمیل آن در سال‌های اخیر از طریق ایجاد امکان معرفی فناوری‌های جدید به مخاطبان و بهره‌برداران این فناوری‌ها و همچنین انعکاس نیازهای بخش صنعت در قالب فرصت‌های سرمایه‌گذاری به نوآوران و کارآفرینان رفع شد.
وی با اشاره به سابقه وجود این نوع مراجع اطلاعاتی در کشورهای توسعه‌یافته خاطرنشان کرد: در طراحی پایگاه داده مذکور ضمن بهره‌گیری از اصول طراحی این پایگاه و تجارب کشورهای دیگر، به واقعیت‌ها و ملاحظات خاص کشور در حوزه فناوری نیز توجه شده است.
صابری همچنین تاکید کرد: محتوای پایگاه داده فن‌بازار ملی ایران شامل اطلاعاتی در زمینه 300 فناوری قابل عرضه، حدود 100 نیازمندی فناوری، اطلاعات مربوط به بیش از هزار و 250 محصول دارای فناوری پیشرفته، 250 مرکز ارايه‌دهنده خدمات فناوری و نیز اطلاعات مربوط به بیش از 300 متخصص در حوزه‌های مختلف علمی می‌شود.
وی با بیان اینکه اطلاعات این پایگاه به آدرس www.techmart.ir در دسترس است، گفت: پایگاه داده فن‌بازار ملی ایران در حال حاضر از لحاظ شاخص‌های ارزیابی مانند میزان مخاطبان و ارجاعات در وضعیت مطلوبی قرار دارد که این امر حاکی از اثربخشی قابل قبول این پایگاه در سطح کشور در سال‌های اخیر است.
 به گفته معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس، این پایگاه داده‌ها با عنوان «کتاب زرد فناوری ایران» به همت این پارک فناوری راه‌اندازی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :