آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212326
تاریخ انتشار : 1 تیر 1396 11:18
تعداد بازدید : 887

گردونه خبر

مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک ایران در هفته گذشته از برنامه جدید گمرک برای کاهش تشریفات گمرکی صادرات کالا و ارایه تسهیلات جدید به صادرکنندگان در گمرک خبر داده بود که به همین منظور این بخشنامه به گمرکات اجرایی جهت اجرا ابلاغ شد. این بخشنامه از 17 تیر ماه سال جاری در تمامی گمرکات اجرایی خواهد شد که پس از الکترونیکی شدن گمرک گام مهمی در حوزه صادرات به شمار می رود.


 باقر بحری، مدیر اجرایی بیست و سومین نمایشگاه الکامپ 23 گفت: امسال سالن های 8 و 9 مرکز نمایشگاه های بین‎المللی تهران که جزو مرغوب ترین سالن ها هستند، به مساحت چهار هزار متر به استارت‎آپ ها اختصاص یافته است.

 محمدرضا کریمی، رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران هفته گذشته با اعلام حل مانع سهامداری مشترک شرکت های FCP برای حضور در فرابورس از سوی کمیسیون تنظیم مقررات گفت: اجرایی شدن این طرح اکنون مشروط به توافق سازمان بورس است.

 علی یزدانی، معاون وزیر صنعت با بیان اینکه مدیران واحدهای صنعتی باید خود را برای شرایط جدید آماده کنند، گفت: با پیشرفت فناوری اطلاعات، در چند سال آینده بخش قابل توجهی از واحدهای کوچک، آژانس های املاک، خودرو و دفاتر فروش بلیت تعطیل می شود.

 ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در واکنش به موضوع تشکیل اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی، به تشریح جایگاه قانونی سازمان و همچنین مفاد قانون نظام صنفی کشور در ماده2 و 87 پرداخت و  بر لزوم عضویت همه فعالان رایانه ای مطابق قانون در سازمان نظام صنفی رایانه ای تاکید کرد.

 نخستین جلسه میز صادرات خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات دوشنبه هفته قبل در سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور رییس این سازمان و اعضای اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران برگزار و در آن به بررسی مشکلات حوزه فاوا در زمینه صادرات پرداخته شد.در این جلسه همچنین اعضای کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی، فدراسیون ICT ایران، نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز پژوهش های مجلس و جمعی از صاحب نظران و نمایندگان تشکل های اقتصادی این حوزه نیز حضور داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :