آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21233
تاریخ انتشار : 17 دی 1391 10:36
تعداد بازدید : 506

ارزش افزوده بالای صنایع دانش بنیان

توسعه صادرات غیرنفتی یکی از عمده ترین عوامل رهایی از اقتصاد نفتی و تحقق اقتصاد بدون نفت است که همه دستگاه ها باید در جهت دستیابی به آن تلاش کنند.

معاون كل سازمان توسعه تجارت ايران‌ عنوان کرد: ‌فرایند صادرات امری فرابخشی است و باید همه دستگاه‌های دولتی، خصوصی و تعاونی تکالیف خود را دراین حوزه به خوبی انجام دهند.
کرمانشاهی گفت: ‌کالا و خدمات دانش بنیان نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی دارد و در برنامه پنچم توسعه نیز به آن توجه ویژه ای شده است.
از نظر وی،‌‌ ‌براساس هدفگذاری‌ها انتظار می‌رود صادرات کالا و خدمات دانش بنیان تا پایان امسال به یک میلیارد دلار برسد.وی گفت که میزان صادرات کالا و خدمات دانش بنیان در سال 1389 ،‌650 میلیون دلار بود که در سال 1390 با رشد خوب به 850 میلیون دلار رسید.
معاون کل سازمان توسعه تجارت همچنین با اشاره به آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی و نوآوری اختراعات در 21 آذرماه امسال عنوان کرد: ‌تعیین مصادیق دانش بنیان، تعرفه های تجاری دانش بنیان در حوزه کالا و خدمات، ‌سیاست گذاری برای تجاری سازی،‌ چسبندگی بین سندهای بالادستی سند راهبردی صادرات در این فرایند مورد توجه قرار گرفته است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :