آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212335
تاریخ انتشار : 1 تیر 1396 11:41
تعداد بازدید : 606

قفسه

قفسه

روانشناسی اجتماعی به زبان آدمیزاد
نویسنده: دنیل س. ریچاردسون
مترجم: زینب شاهدی
ناشر: هیرمند
قیمت: 26 هزار تومان
ما در جهان پند و اندرز کم نداریم. اگر بخواهید بدانید چطور باید دوست پیدا کنید یا روی دیگران تاثیر بگذارید، چطور قلب دیگران را به دست بیاورید و فکرشان را تغییر دهید، آن وقت کسی پیدا می شود که پنج گام ساده برای انجام آنها برایتان بگوید؛ اما روانشناسی اجتماعی و این کتاب، چیزی بهتر از پند و نصیحت در اختیارتان می گذارد: بینش.
خواندن این کتاب هیچ پیش نیازی ندارد. حتی اگر از روانشناسی یا مطالعات علمی هیچ سر در نمی آورید، باز هم می توانید مطالب این کتاب را بفهمید. 


زمان زوال 
 نویسنده: شهره احدیت
 ناشر: نیماژ
قیمت: 14000
فخر فروختن به عقبه ای که در روزگاری، بر سر کار بوده اند جز ستم به رعیت و اندوختن ثروت به بهای کشتن و سوختن و بردن، کاری نکرده اند، داستانی است که انگار همیشه بر سر هر بازاری است. «شازده احتجاب» گلشیری یکی از بهترین نمونه هاست که به مدد فرم روایت به مضمون کهنه جانی دوباره بخشیده است و کاری ماندنی برای کارنامه ادبی خویش به جا گذاشته. اما در این رمان با وجود تغییر راوی و دوربینی که با سرخوشی به هرطرف می گردد و تصویرهایش را به خواننده نشان می دهد.  

دیر کردی ما شام را خوردیم
 نویسنده: رسول یونان
 ناشر: نیماژ
قیمت: 9000 تومان
این کتاب شامل 28 داستان کوتاه است که «حرف ها»، «نیمه تاریک»، «مردی روبه روی دریا»، «انتظار»، «وقتی کتی می آید»، «آفتاب سفید»، «چیزهای شکسته»، «جمله هایی روی تابلو اعلانات»، «میشل در نوشابه های گازدار»، «پژمردن گلدان های شمعدانی»، «دیر کردی ما شام را خوردیم»، «از شب های ترس»، «اضطراب بعد از دور شدن کشتی»، «غریبه ای از زبان غریبه ای دیگر»، «زمان بیشتری در نور ماه»، «فراموشی»، «شبیه کابوس»، «کمی در آسمان»، «دفاع از انگورها»، «دنیای عجیب»، «یکشنبه»، «ما فراموش شدیم»، «آن دو خروس»، «عبور درد از پیشانی»، «مردی با پیژامه»، «شبی از پاییز»، «درباره  ژس های او» و «پرنده ای در پیراهن» نام این داستان هاست.در قسمتی از داستان «اضطراب بعد از دور شدن کشتی» می خوانیم: « چرا باید به سوال ها جواب بدهیم وقتی جوابش را نمی دانیم؟ مگر با جواب غلط به سوال ها مشکلی حل می شود؟ اگر جواب های مان سوال هایی در تاریکی خود داشته باشند آیا به تعداد سوال ها اضافه نمی شود؟ باید گاه و بی گاه در برابر جواب دادن ایستادگی کنیم. چرا نمی گوییم جوابی نداریم تا دیگران را به اشتباه نیندازیم؟ اصلاً مگر چه اتفاقی می افتد جواب سوالی را ندانیم؟»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :