آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212374
تاریخ انتشار : 3 تیر 1396 10:51
تعداد بازدید : 1630

اعلام زمان‌بندی جدید از سوی وزارت ارتباطات

شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیکی تیرماه افتتاح می شوند

وزیر و معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات در گفت وگوهای جداگانه ای وعده دادند: فاز سوم و نهایی شبکه ملی اطلاعات در تیرماه افتتاح شود.

فناوران- محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: شبکه ملی اطلاعات شبکه بسیار مهمی است و جزو اولویت های اصلی این دولت بوده.  سال گذشته در این راستا گام های بزرگی برداشتیم و فاز اول در شهریورماه و فاز دوم در دهه فجر انجام شد.
وی افزود: امیدوارم تا یک ماه آینده فاز 3 شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری برسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره چرایی محسوس نبودن اجرای این طرح در جامعه گفت: نتیجه اجرای این طرح زیاد بوده به طوری که اکنون تقریبا همه کارهای کشور در چارچوب شبکه ملی اطلاعات در حال انجام است و برای نمونه آن می توان از طرحی که در زمینه سرشماری استفاده شد، نام برد.
واعظی ادامه داد: همچنین در انتخاباتی که برگزار شد، تایید هویت رای دهندگان از طریق این سیستم انجام شد و امکان اینکه کسی بتواند دوبار رای بدهد از بین برده شد. آنچه که مردم متوجه می شوند، این است که هزینه استفاده از محتوای داخلی 50 درصد است.
برات قنبری، معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات نیز در گفت وگو با مهر با بیان اینکه فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در حال تکمیل است، گفت: در تیرماه جاری رونمایی از پیشرفت نهایی ۲پروژه شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیکی را خواهیم داشت. برات قنبری گفت:  با بیان اینکه دو پروژه دولت الکترونیکی و شبکه ملی اطلاعات لازم و ملزوم یکدیگر هستند، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان مجری این دو پروژه، در تیرماه امسال خبر جدیدی از رونمایی و پیشرفت نهایی این دو پروژه خواهیم داشت.
وی درباره پروژه شبکه علمی کشور نیز گفت: شبکه علمی کشور هم اکنون راه اندازی شده و در حال اتصال نقاط دانشگاهی به یکدیگر و نیز به شبکه ملی اطلاعات است. قنبری افزود: این پروژه ها هر سه در سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال انجام است و معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات نیز موضوع تامین اعتبار این پروژه ها را بر عهده دارد.
به گفته وی، اعتبارات بودجه ای سال ۹۶ نیز برای این پروژه ها تامین شده و اولویت نخست وزارت ارتباطات در تخصیص بودجه به شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی و خدمات این بخش اختصاص یافته است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه میزان تخصیص اعتبار به این پروژه ها برحسب پیشرفت پروژه است، افزود: تاکنون هر مقدار بودجه بابت اجرای این پروژه ها نیاز بوده است، تخصیص داده شده و از لحاظ تامین منابع مالی مشکلی وجود ندارد.
به گفته وی، بخش شبکه دسترسی در پروژه شبکه ملی اطلاعات با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است و بخش خصوصی به ازای هر یک واحد سرمایه دولتی در این پروژه سه واحد سرمایه گذاری کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :