آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212412
تاریخ انتشار : 3 تیر 1396 11:57
تعداد بازدید : 1127

توصیه پلیس به مسافران عید فطر

شرایط آب و هوایی را از سامانه ۱۳۴ استعلام کنید

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با انتشار اطلاعیه ویژه تعطیلات عید سعید فطر ۹۶ از هموطنان خواست مواردی را در سفرهای تابستان مدنظر قرار دهند.

مهر - این ستاد از مسافران خواست این موارد را همزمان با آغاز تعطیلات پایان ماه مبارک رمضان و سفرهای تابستان مد نظر قرار دهند و رعایت کنند:
۱. هموطنان گرامی پیش از سفر از طریق سامانه مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به شماره ۱۴۱ از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه ۱۳۴ از شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای سفر خود برنامه ریزی کنند .
۲. استفاده از سایت ۰۹۶۲۹ برای کسب اطلاعات مسیر، خدمات قابل ارایه گردشگری در شهرها و طرح شکایات و انتقادات احتمالی.
۳. مسافران عزیز ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های طولانی نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و ماموران راهداری به عمل آورده و از توقف های غیرضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود، خودداری کنند.
۴. با عنایت به اهمیت حفظ محیط زیست توصیه اکید می شود زباله های خود را در محیط های طبیعی رها نکرده و در پاکیزه نگه داشتن محیط های طبیعت گردی و گردشگری کوشا بوده و ضمن استقرار در اماکن تعریف شده، در صیانت از طبیعت همت لازم مصروف شود.
۵. هموطنان می توانند با تماس با ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها از برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده از سوی دستگاه های عضو ستادهای اجرایی خدمات سفر استان ها شامل بازارچه های خیریه، نمایشگاه های هنرهای سنتی، رویدادهای مذهبی و آئینی اطلاع حاصل کرده و بازدید کنند.
۶. از مردم و مسافرانی که در روز جمعه ۹/۴/۹۶ قصد مراجعت به شهرهای خود را دارند، درخواست اکید می شود به توصیه ها و تدابیر دستگاه های مسوول از جمله پلیس راهور، راهداری و نیروهای امدادگر در مسیر جاده ها و شهرهای بین راه توجه و عنایت داشته باشند.
در پایان ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن بیان استمرار فعالیت ستادهای اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان ها در تمامی بخش های حمل و نقل و ترافیک، امنیت و انتظامی، امداد و نجات، مدیریت بحران، بهداشت و درمان، اسکان و پذیرایی و غیره هماهنگی کامل کلیه واحد های مسوول را برای خدمات رسانی شایسته به مسافران و گردشگران ضروری می داند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :