آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212413
تاریخ انتشار : 3 تیر 1396 11:58
تعداد بازدید : 1105

معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد:

جایگزین قانون فعلی مطبوعات به زودی تقدیم مجلس می شود

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با بیان اتمام کار لایحه قانون مطبوعات در دولت و ارسال آن به مجلس در هفته های آتی گفت: قانون مطبوعات فعلی پاسخگوی اقتضائات روز نیست.

پایگاه  معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد - این خبر در نشست دوره ای هم اندیشی مدیران مسوول رسانه ها با معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.
حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: بسیاری از موارد مطرح شده از سوی مدیران مسوول در حوزه لجستیک و اجرایی معاونت مطبوعاتی قرار دارد و این معاونت تمام تلاش خود را برای حل این مسائل به کار می گیرد. در این فضای رقابتی از طریق افزایش تاثیرگذاری می توان تهدیدات فضای رسانه ای را جبران کرد.وی با بیان اتمام کار لایحه قانون مطبوعات در دولت و ارسال آن به مجلس در هفته های آتی گفت: قانون مطبوعات فعلی پاسخگوی اقتضائات روز نیست و نهادهای متعددی می توانند در امور مطبوعات دخالت کنند. ما باید یک قانون مطبوعات داشته باشیم و همه تخلفات و جرایم مطابق آن بررسی شوند ضمن اینکه باید به مقوله «جرم زدایی» توجه شود و هر تخلف کوچکی جرم تلقی نشود؛ بلکه نهایتاً آنها را تخلفات حرفه ای فرض کرده که در چارچوب خودش در هیات نظارت بر مطبوعات یا در داخل صنوف مطبوعاتی بررسی شوند.
وی اعلام کرد: حُسن نظام رسانه ای این است که یک ساماندهی صنفی ایجاد می کند و رسیدگی به تخلفات حرفه ای به صنوف مطبوعاتی سپرده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :