آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212448
تاریخ انتشار : 4 تیر 1396 10:40
تعداد بازدید : 1613

#حامی_روحانی‌_ام ترند اول توییتر شد

پاسخ فناورانه مردم به هتاکان

توییت های گسترده مردم در حمایت از حسن روحانی رییس جمهور ایران، هشتگ حامی_روحانی_ام را جمعه شب به ترند اول شبکه جهانی توییتر تبدیل کرد.

فناوران - پس از توهین عده ای به رییس جمهور در جریان راهپیمایی روز جهانی قدس، کاربران اینترنت از مردم دعوت کردند در ساعت 22 جمعه شب، نظر خود را درباره این اقدام در توییتر اعلام کرده و در صورت حمایت از رییس جمهور، از هشتگ حامی_روحانی_ام استفاده کنند.
در حالی که شبکه توییتر در ایران فیلتر است، اما حمایت فراوان مردم از رییس جمهور سبب شد تا هشتگ حامی_روحانی_ام به ترند اول جهان بدل شود. 
علاوه بر حمایت های توییتری، بسیاری از کاربران در دو روز گذشته، با انتشار عکس حسن روحانی در اینستاگرام، ضمن اعلام انزجار از توهین کنندگان به رییس جمهور، به حمایت از وی پرداختند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز روز جمعه به حواشی راهپیمایی روز قدس واکنش نشان داد. محمود واعظی در صفحه اینستاگرام خود ضمن محکوم کردن اهانت به رییس جمهور نوشت: «متاسفانه عده ای به جای محکوم کردن اسراییل، به رییس جمهور منتخب مردم بی احترامی کردند و نشان دادند که در شرایط بسیار حساس منطقه، تنها چیزی که برایشان اهمیت ندارد، منافع ملی و حفظ اقتدار و یکپارچگی نظام است. به راستی این افراد با چه تفکری به عضو مجلس خبرگان رهبری، رییس جمهور منتخب مردم و رییس شورای عالی امنیت ملی در روزی که باید به اسراییل حمله کنند، بی احترامی کرده و احتمالا خود را مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز می دانند!»
علی مطهری هم در اینستاگرام خود به حمایت از رییس جمهور پرداخت و نوشت: «شعارهایی که عده ای با برنامه ریزی قبلی علیه رییس جمهور در راهپیمایی روز قدس سر دادند، قطعا مصداق جرم است و اسناد آن نیز موجود است. باید ببینیم قوه قضاییه که به صرف احتمال وقوع جرم یک برنامه سخنرانی را در روز اربعین در مشهد لغو می کند، اکنون که با یک جرم مشهود مواجه است، چگونه رفتار می کند. دادستان تهران اکنون در معرض یک آزمایش بزرگ است که آیا با تعقیب مجرمان استقلال و عدالت خود و قوه قضاییه را نشان می دهد یا با چشم پوشی از آن، گرایش سیاسی را بر اجرای حق و عدالت مقدم می دارد؟ البته توهین هایی که به خود من شد، مورد نظرم نیست چون معمولا این افراد مستضعف فکری هستند که با چند دقیقه صحبت با آنها و آگاهی از واقعیات، طرفدار می شوند و روبوسی می کنند، ولی توهین های به رییس جمهور که از روی عناد صورت گرفت، حتما باید پیگیری شود.»
در پی این حادثه، دادستان کل کشور گفت: قرار است دادستانی تهران و دادسرای تهران به این مساله ورود پیدا کنند و وزارت کشور و نیروی انتظامی مستندات خود را ارایه دهند.
دولت آبادی دادستان تهران نیز گفت: به فرماندهی پلیس تهران و معاون وزیر اطلاعات نامه ای ارسال کردم و درخواست شد برای شناسایی عوامل حادثه دیروز اقدام شود.
وی همچنین درخصوص مساله احضار یکی از ادمین های کانال های تلگرامی که گفته بود در هنگام حضور در دادسرا همسرش بدون هیچ حکمی بازداشت شده است، گفت: درباره این گونه پرونده ها تحقیقات دادسرا محرمانه است. اینکه هر کس به دادسرا احضار می شود، بعدا اظهار نظر می کند درست نیست. ما اجازه نداریم درباره پرونده هایی که جنبه محرمانه تحقیقات آن مشخص است، اظهار نظر کنیم. اما اتهام این خانم این بوده است که با یکی از سایت های ضدانقلاب همکاری می کرده و تحقیقات از این فرد شروع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :