آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212457
تاریخ انتشار : 4 تیر 1396 10:47
تعداد بازدید : 955

اولین قلم طراحی سه بعدی با دو نوک عرضه شد

اضافه کردن بٌعد سوم به طراحی با قلم طراحی جدیدی که شرکت اسکریبلر ساخته است، می تواند تحول بزرگی در طراحی ایجاد کند و آن را به کاری جذاب تر و لذت بخش تر تبدیل کند.

ایسنا- بر اساس گزارش گیزمگ، در سال های اخیر قلم های طراحی متفاوتی از حرفه ای، آماتور و مخصوص کودکان به بازار عرضه شده است که دارای یک نوک یا خروجی هستند، اما گویا اسکریبلر به این نتیجه رسیده است که استفاده از دو نوک به صورت همزمان کار را برای طراحی ساده تر خواهد کرد. به همین دلیل قلم طراحی سه بعدی جدید با نام Scribbler 3D Pen Duo را طراحی و به بازار عرضه کرده است.
عملکرد این قلم مشابه قلم های طراحی دیگر است و مانند یک پرینتر سه بعدی کار می کند با این تفاوت که در دستان شماست.جوهر این قلم در واقع پلی لاکتیک اسید (PLA)، یک نوع پلاستیک و یک ماده پایه گیاهی و تجزیه پذیر است که قلم آن را گرم و ذوب کرده و با موتور الکتریکی از نوک خود بیرون می دهد.پلاستیک ذوب شده به محض خروج از دهانه قلم در زمان خیلی کوتاهی شروع به سرد و سفت شدن می کند و با این کار به طراحان این امکان را می دهد که بتوانند طرح های سه بعدی طراحی کنند.تعبیه دو نوک برای این قلم به این منظور است که پلاستیک مایع بیشتری از قلم بیرون بیاید تا به سرعت طراحی کمک کند. به همین دلیل سرعت طراحی با این قلم در مقایسه با قلم های تک نوک بیشتر و برای طراحی های پرسرعت بسیار مناسب است.
این قلم همچنین این امکان را به کاربر می دهد که همزمان بتواند از دو رنگ مجزا استفاده کند.
کاربر در صورتی که برای کارهای ظریف تر نیاز به تنها یک نوک داشته باشد، می تواند فقط یک منبع تغذیه را بارگذاری کند.ابداع کنندگان این قلم شش حالت مختلف سرعت و دما را در نظر گرفته اند، ضمن اینکه می توان آن را در حالت خودکار قرار داد تا قلم خیلی بهتر در دست قرار بگیرد.یک نمایشگر LED نیز در انتهای دستگاه امکان دسترسی و تغییر تنظیمات را به شما می دهد.
قیمت این قلم 129 دلار پیش بینی شده است و از ماه اوت به بازار عرضه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :