آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212464
تاریخ انتشار : 4 تیر 1396 10:59
تعداد بازدید : 1510

در حوزه ثبت اسناد و املاک رخ داد

تغییر شغل 11 هزار دفترنویس با ورود سامانه های الکترونیکی

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه این سازمان به همه مردم در بخش های مختلف خدمات ارایه می کند، گفت: در سال گذشته بیش از ۶۵ میلیون خدمات به مردم ارایه شد.


فارس - احمد تویسرکانی، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در گذر صد سال شیوه خدمات رسانی این سازمان سنتی، دستی و با کاغذ و دفتر بود و در گذر ایام با حجم گسترده دفاتر دست نویس در دفاتر ثبت اسناد رسمی مواجه بودیم که ممکن بود مشکلات فراوانی از جمله سرقت و آتش سوزی اتفاق بیفتد و حقوق مردم در معرض آسیب و تعدی بود.
وی افزود: امروز در فضایی تحولی قرار گرفتیم و از وضعیت سنتی و پیچیده به سمت شیوه های مدرن در حرکت هستیم. در گذشته برای خدمات، مراجعان باید چندین مرحله مراجعه می کردند؛ اما امروز به جهت شفاف سازی و آرشیو سوابق و بانک ها که در بخش های مختلف ایجاد شده، بسیاری از امور شفاف سازی و مراجعه مردم کمتر شده است و با ارتقای سلامت اداری مواجه بودیم.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در سال ۹۵ اقدامات تحولی در این سازمان انجام شد که درخور توجه بوده است. تا بیش از ۱۱هزار نفر به امر دفترنویسی اشتغال داشتند که اکنون با سامانه های جدید آشنا شده و در بخش های جدید مشغول به کار هستند.
معاون رییس قوه قضاییه گفت: حذف این موضوع باعث شده سرعت و دقت افزایش و مراجعات مردم کمتر شود و آسیب هایی که ناشی از رفت و آمد ها و اشتباهات دست نویسی بود، کمتر و هزینه های مردم کاهش پیدا کند.
تویسرکانی ادامه داد: امروز این سازمان در صدر دستگاه های کشور قرار دارد و در زمینه ثبت اسناد رسمی، شرکت ها، سطح اختراعات و علایم تجاری توانسته است به شیوه نوین خدمات خود را ارایه دهد.
وی ادامه داد: بسیاری از پرونده های ثبتی در تهران تبدیل به پرونده های الکترونیکی شده است و همه این اقدامات در جهت ارتقای رضایتمندی مردم است.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ارایه خدمات اداری بر مدار شیوه های گذشته امکان پذیر نیست و مدیران و مجریان باید متناسب با نیازهای امروز برای ارایه خدمات اداری پاسخگو باشند و در اداره ثبت این تحولات رقم خورده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :