آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212469
تاریخ انتشار : 4 تیر 1396 11:5
تعداد بازدید : 1021

تحول بزرگ در کیبوردهای موسیقی با سیبورد بلاک

شرکت رولی یک کیبورد مخصوص موسیقی به بازار عرضه کرده است که می تواند داخل یک کوله پشتی جا شود و همه نیازهای یک نوازنده موسیقی را به صورت تخصصی برطرف کند.

موبنا- این ابزار کوچک در اصل یک دستگاه کنترلی محسوب می شود که به موسیقی دان ها امکان می دهد با کیبوردهای قابل برنامه ریزی کارهای بیشتری انجام دهند.این دستگاه کنترلی مبتنی بر فناوری های سیبورد رایز ساخته شده است که یک ابزار رابط محسوب می شد و مدل جدید کیبوردها مخصوص نواختن موسیقی بود و دکمه های حساس آن در مقابل اثر انگشت می توانست کار را برای موسیقی دان ها آسان کند. سیبورد بلاک به صورتی طراحی شده است که می تواند داخل یک کوله پشتی جا شود و به صورت بی سیم به اپلیکیشن اختصاصی رولی با نام نویز متصل شود. موسیقی دان ها با هر دانش و توانایی که دارند، می توانند از طریق این اپلیکیشن و ابزار مورد نظر از سیبورد بلاک استفاده کنند. این کیبورد واسط همچنین با سیستم ماژولار بلاکس این شرکت بریتانیایی که نوامبر ۲۰۱۶ عرضه شده بود، سازگاری دارد. هر کدام از این بلاک ها یک کاربرد مجزا دارند و می توانند با قرارگرفتن در کنار یکدیگر یک مجموعه کامل برای نواختن موسیقی ارایه دهند. 
قابلیت های این مجموعه می تواند براساس نیاز کاربر تغییر کند و موسیقی دان بسته به آنچه که می پسندد، بخش های مختلف آن را در کنار یکدیگر بگذارد. اتصال این بخش به دیگر بلاک ها به مجموعه ۲۴ کلید اصلی برای نخستین بار در جهان یک استدیو موسیقی موبایلی را در اختیار علاقه مندان قرار داده است.
سیبورد بلاک همراه با یک نرم افزار موسیقی و مجموعه ای از صداهای تعاملی عرضه می شود. اکواتور پلیِر نرم افزار جدید پخش موسیقی در این مجموعه مخصوص است که به صورت اختصاصی برای بلاک ها طراحی شده و موسیقی پخش شده را با رایانه های رومیزی سازگارتر می کند. در کنار سیبورد بلاک، این تولیدکننده آلات موسیقی شش بسته صوتی مختلف هم ارایه کرده است. این بسته های صوتی اصوات بیشتری را به هر یک از کلیدهای سیبورد بلاک ارایه می کنند تا نوازنده با انگشتان خود بتواند طیف گسترده تری از صداها را در اختیار داشته باشد. 
بلاکس داشبورد هم ابزار جانبی دیگری است که امکان سازگاری آسان دستگاه و اصوات با نیاز نوازنده را فراهم می کند و همچنین امکان تغییر برنامه های نرم افزاری متناسب با نیازهای پیش رو را هم فراهم می آورد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :