آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212471
تاریخ انتشار : 4 تیر 1396 11:8
تعداد بازدید : 1244

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با تدوین استانداردهای بین المللی

دوره آموزشی آشنایی با نحوه مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی از سوی دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات (ISIRI-ITTC) با حضور علاقه مندان و کارشناسان برگزار شد.

فناوران - علی آذرکار، دبیر کمیته فنی فناوری اطلاعات (کمیته متناظر ISO/IEC/JTC1 در ایران) گفت: تاکنون دوره های آموزشی مشابهی برای این منظور برگزار شده ولی دبیرخانه تصمیم دارد این دوره ها را در مقاطع زمانی کوتاه تر و با جمع بیشتری از مخاطبان و علاقه مندان برگزار کند. در این دوره آموزشی، درباره تعریف استاندارد و اصول تدوین آن، معرفی ساختار سازمان جهانی استاندارد (ایزو) و ارکان آن، شکل گیری ساختار ISO/IEC JTC1 به عنوان یک نهاد شناخته شده استانداردگذار در حوزه فناوری اطلاعات، تبیین فرآیند تدوین استانداردهای بین المللی، معرفی کمیته فنی فناوری اطلاعات (به عنوان ساختار متناظر JTC1 در ایران) و نحوه مشارکت متخصصین داخلی در فرآیند تدوین استانداردهای بین المللی سخنرانی شد.
وی ضمن فعال شمردن کمیته فرعی 7 «مهندسی سامانه ها و نرم افزار»، کمیته فرعی 27 «فنون امنیت اطلاعات»، کمیته فرعی 40 «مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و حکمرانی فناوری اطلاعات»، و کمیته فرعی 39 «پایداری برای فناوری اطلاعات و توسط آن»، از نهادها و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات درخواست کرد برای فعال سازی کمیته های فرعی مورد علاقه اقدام کنند.
فعالان و متخصصان علاقه مند به مشارکت در فرآیند تدوین استانداردهای بین المللی می توانند درخواست ها و نظرات خود را به آدرس jtc1@tehrannsr.org  ارسال کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :