آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212478
تاریخ انتشار : 4 تیر 1396 11:16
تعداد بازدید : 1513

بال پروانه الگو شد

رفع مشکل نمایشگرهای موبایل زیر نور خورشید

یکی از مشکلات جدی در زمان استفاده از گوشی ها زیر نور آفتاب، غیرقابل مشاهده بودن محتوای نمایشگر آنهاست؛ اما این مشکل با استفاده از یک پوشش خاص حل شده است.

مهر - دانشمندان با الهام گرفتن از ساختارهای نانوی موجود در چشمان پروانه ها موفق به تولید یک روکش ضدانعکاس شده اند که به افراد امکان می دهد محتوای نمایشگرهای تلفن همراه را در زیر نور شدید آفتاب بدون مشکل مشاهده کنند.
به گزارش آسین ایج، انعکاس نور خورشید روی سطح نمایشگر تلفن های همراه با استفاده از این روکش به تنها 23/0درصد می رسد؛ حال آنکه این رقم درباره گوشی آیفون ۴/۴ درصد است.
محققان دانشگاه فلوریدای مرکزی در آمریکا می گویند لایه ضدانعکاس یادشده بسیار منعطف است و می توان به راحتی از آن در گوشی ها و تبلت ها استفاده کرد. این لایه در برابر خش و آسیب هم بسیار مقاوم است و از قابلیت تمیزکاری خودکار نیز برخوردار است؛ لذا از گوشی در برابر گرد و خاک و جای اثرانگشت نیز حفاظت می کند.
این لایه ضدانعکاس گودی های بسیار کوچک و یکپارچه ای است که هریک تنها ۱۰۰ نانومتر ( به اندازه یک هزارم پهنای موی انسان) قطر دارند. از روکش یادشده می توان برای حفاظت از سطوح دیگری نیز استفاده کرد. عرضه عمومی این محصول به بازار از سال آینده میلادی آغاز می شود.
در حال حاضر گوشی های هوشمند از حسگرهای خود برای شناسایی وضعیت محیطی گوشی و افزایش نور استفاده می کنند تا مطالعه مطالب در زیر نور شدید آفتاب هم ممکن شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :