آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212664
تاریخ انتشار : 9 تیر 1396 23:28
تعداد بازدید : 1022

تلگرام با دولت روسیه کنار آمد

تلگرام با پذیرش شرایط و قوانین روسیه و در اختیار قرار دادن اطلاعات لازم به مقام های مسوول، از فیلتر شدن در این کشور نجات یافت.

ایرنا - سازمان نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که تلگرام تمامی اطلاعات لازم را در اختیار این سازمان قرار داده و نام آن در فهرست سامانه های مجاز فعالیت در روسیه ثبت شد. 
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه به نقل از آلکساندر ژاروف، رییس این سازمان اعلام کرد: سامانه تلگرام تمام اطلاعات درخواستی را در اختیار این سازمان قرار داده و مطابق قانون رسانه ها اقدام کرد.
در همین حال پاول دوروف، طراح و مدیر سامانه پیام رسان تلگرام نیز گفت که این سامانه صفحات مربوط به تروریست ها و افراط گرایان و ترویج کننده فساد اخلاقی، خشونت و اعمال خلاف قانون را می بندد.
وی افزود: هم اکنون نمی توانیم قانون جدید فعالیت رسانه ها موسوم به «بسته یارووایا» را اجرا کنیم، زیرا روشی برای اجرای آن و کشف اطلاعات سری کاربران را در اختیار نداریم.
سازمان امنیت فدرال روسیه به تازگی اعلام کرده است که سامانه تلگرام راه ارتباطی تروریست ها برای اجرای عملیات انتحاری فروردین ماه سال جاری بوده که 15 قربانی و حدود 60 زخمی برجای گذاشت.
رییس سازمان نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه همچنین اخیرا هشدار داده بود که اگر سامانه ارتباط اینترنتی موبایلی تلگرام به نقض قوانین این کشور ادامه دهد، از دسترسی کاربران خارج خواهد شد.
آلکساندر ژوکوف گفت که اگر تلگرام اطلاعات لازم را برای گنجاندن خود در فهرست سازمان دهندگان اطلاع رسانی این کشور ارایه نکند، مسدود خواهد شد. در بیانیه ژوکوف که روز جمعه پایگاه سازمان نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه انتشار داده، آمده است: کارکنان این نهاد هر روز نامه های حاوی توضیح مطالبات قانون را برای تلگرام ارسال می کنند که بی پاسخ می ماند. 
خبرگزاری اسپوتنیک ادامه داده است که مقام روسی از پاول دوروف، مدیر تلگرام درخواست کرده قوانین روسیه را اجرا کند، زیرا فرصت اندکی برای تصمیم گیری درباره این پیام رسان باقی مانده است.
البته دوروف در توییتی اعلام کرده است حتی یک بایت اطلاعات شخصی افراد را به هیچ دولتی نخواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :