آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212669
تاریخ انتشار : 9 تیر 1396 23:37
تعداد بازدید : 515

تبدیل تمام سطوح به صفحه لمسی با پروژکتور جدید

دانشمندان دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا شیوه ای برای تاباندن برنامه های نرم افزاری تبلت و گوشی هوشمند روی میز تحریر و هر سطح دیگر ارایه داده اند.

ایسنا- نمونه اولیه پروژکتور ابداعی این دانشمندان با نام دسکتاپوگرافی به کاربر امکان تاباندن صفحه تبلت و گوشی هوشمند خود روی هر سطحی از میز تحریر گرفته تا تختخواب را می دهد. این پروژکتور درواقع مجهز به یک دوربین است و با برنامه های نرم افزاری موجود در گوشی هوشمند فرد تعامل برقرار می کند و آن ها را روی سطوح مختلف می تاباند. فناوری جدید خودکفاست و داخل محفظه یک لامپ حبابی استاندارد قرار می گیرد؛ بنابراین نصب آن مانند یک لامپ آسان است.
این پروژکتور نیازی به شارژ شدن ندارد، زیرا با استفاده از سوکت لامپ نیروی مورد نیاز را تامین می کند.
در حالی که شرکت سونی هم پروژکتور مشابهی ارایه داده، مبتکران دانشگاه کارنگی ملون مدعی اند پروژکتور آن ها پیشرفته تر است.
به گفته آن ها، فناوری سونی به بازتاب برنامه های نرم افزاری روی سطوح مسطح محدود می شود و فقط می تواند یک صفحه مستطیلی را روی سطح بتاباند. این در حالی است که پروژکتور جدید برنامه ها را روی سطوح غیرصاف هم می تاباند و کاربر قادر است برنامه های نرم افزاری را روی سطوح حرکت دهد.
همچنین می توان برنامه های نرم افزار را به صورت مجازی به اشیای فیزیکی متصل کرد و در صورت حرکت شی، برنامه نرم افزاری آن را تعقیب می کند. این سیستم همچنین قادر است در واکنش به تغییرات فیزیکی، مکان خود را تغییر دهد؛ به طور مثال، چنانچه کاربر کتابی را روی برنامه نرم افزاری تابانده شده روی میز تحریر قرار دهد، برنامه نرم افزاری خود را به نزدیک ترین فضای باز حرکت خواهد داد تا فرد بتواند باز هم با آن تعامل برقرار کند. این پروژکتور هنوز وارد بازار نشده و مشخص نیست که آیا دانشمندان آن را تجاری سازی می کنند یا نه.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :