آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212691
تاریخ انتشار : 10 تیر 1396 9:41
تعداد بازدید : 899

گزارشگران

گزارشگران

سیاست عصبانیت
نتیجه تحقیقات موسسه گالوپ از احساسات جهانی، نشان می دهد مردم ایران عصبانی ترین مردم جهان هستند. این گزارش با مطالعه از وضع ١٤٢ کشور جهان نتايج را اين طور منتشر كرده است كه مردم ایران با ٥٠ درصد جمعیت عصبانی، عراق با ٤٩ درصد و سودان جنوبی با ٤٧درصد، عصبانی ترین کشورهای دنیا معرفی شده اند؛ اما دليل عصبانیت ایرانی ها چيست و اينكه آيا درباره ايران درست است؟ روزنامه شهروند در این باره گزارشی تهیه و با یک جامعه شناس و روانشناس اجتماعی مصاحبه کرده است. این جامعه شناس تاکید کرده كساني كه سياست ورزي می كنند، بايد ياد بگيرند اختلافات خود را به شكل هيجاني به مردم منتقل نكنند.
گزارش کامل را در لینک https://goo.gl/HBnWBF بخوانید. 

اركستر گريه در شيرخوارگاه
انتشار عکسی که بازدید مسوولان از شیرخوارگاه آمنه را نشان می داد، اخیرا هیاهوی زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرده. در این عکس کودکان شیرخواره در گهواره، ردیف کنار دیوار چیده شده بودند و معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در حال بازدید از بچه ها بود. شهرزاد همتی، خبرنگار روزنامه شرق هفته گذشته گزارشی از شیرخوارگاه آمنه تهیه کرد که به این بازدید و عکس نیز پرداخته. مدیریت شیرخوارگاه در این باره گفته: «در هر اتاق حداقل هشت نوزاد خوابیده اند. وقتی یکی بیدار می شود و گریه می کند، یک مرتبه تمام بخش پر از گریه می شود. مربی ها هر کدام از بچه ها را که بیدار می شوند و گریه می کنند، داخل این کریر و گهواره ها می گذارند که در اتاق خواب بقیه نوزاد ها نباشند. آن روز هم ماجرا همین بود.» 
گزارش کامل را می توانید در لینک https://goo.gl/G7ZUpe بخوانید. 
بوستان خواری
محمد معصومیان، گزارشگر روزنامه ایران برای تهیه گزارشی درباره بوستان خواری یا تبدیل بوستان ها به ساختمان به همراه عکاس روزنامه یک ساعت گروگان گرفته شده. او در گزارشش شرح می دهد به دنبال تماس های تلفنی اهالی پاسگاه نعمت آباد درباره از بین بردن بوستانی در این محله دنبال تهیه این گزارش رفته. در پی تهدید و گروگان گیری با محمد حقانی، عضو شورای شهر تهران تماس گرفته تا جویای موضوع شود. حقانی در محل حاضر می شود، معاون شهرسازی شهرداری منطقه هم به آنها می پیوندد تا اهالی شکایات خود را مطرح کنند. گزارش ایران نشان می دهد توضیحات مسوولان برای اهالی درباره از بین بردن بوستان محله قانع کننده نبوده. اختلافات بالا می گیرد و کسی که مدافع حقوق مالک بوده، رو به گزارشگر می گوید: «همه اش زیر سر توست. راستش را بگو چقدر گرفته ای؟»
گزارش کامل را در لینک https://goo.gl/jYBXyM بخوانید. 

چند می گیری باهم درس بخونیم؟
مریم طالشی، گزارشگر روزنامه ایران گزارشی درباره آگهی های جدیدی که در سایت ها منتشر می شود، تهیه کرده است. این گزارش حکایت تنهایی آدم ها و نیازهایی است که می تواند انگیزه ساز شوند. او درباره آگهی ها و آگهی دهندگانی نوشته که به دنبال یک همراه می گردند. آگهی های مانند این: «آقایی 36 ساله هستم که برای کوهنوردی به یک پارتنر نیاز دارم که در حد سبک بتواند کوهنوردی کند. لطفاً در تلگرام پیام بدهید.» یا این: «زوجی هستیم که به منظور یادگیری بیلیارد تقاضای همبازی شدن با زوج وارد به بازی بیلیارد را داریم» یا این: «فقط دنبال کسی هستم که با او ورزش کنم. دنبال دوست نیستم. لطفاً اشتباه برداشت نشود».
گزارش کامل را در لینک https://goo.gl/91z7JJ بخوانید. 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :