آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21272
تاریخ انتشار : 18 دی 1391 9:57
تعداد بازدید : 1729

مدیر دفتر توسعه صنعت فناوری اطلاعات وزارت صنعت اعلام کرد:

تمهیدات تازه برای تسهیل صدور پروانه بهره برداری نرم افزار

دفتر توسعه صنعت فناوری اطلاعات معاونت توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تمهیداتی را برای تسهیل صدور پروانه بهره برداری نرم افزار در نظر گرفت.

فناوران- محمدحسین پاشنه طلا با ارسال نامه‌ای به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی، انجمن تولیدکنندگان محصولات افتا و انجمن تولیدکنندگان نرم‌افزارعای تلفن همراه این موضوع را اعلام کرده است.
در این نامه آمده است: «با عنایت به اتخاذ تمهیداتی در دفتر توسعه صنعت فناوری اطلاعات در خصوص تسهیل صدور پروانه بهره‌برداری نرم‌افزار برای شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار معرفی شده توسط سازمان‌ها و تشکل‌های صنفی و صنعتی حوزه فناوری اطلاعات، خواهشمند است ضمن اطلاع‌رسانی به شرکت‌های زیرمجموعه، دستور فرمایید پرونده متقاضیان واجد شرایط، به همراه معرفی‌نامه‌ای از سازمان متبوع، به این دفتر ارسال شود.»
گفتنی است ضوابط تشخیص شرکت نرم‌افزاری به این ترتیب است:
توليدكننده نرم‌افزار بايد يك شخصيت حقوقي بوده و درج عنوان توليد نرم‌افزار در اساسنامه شركت الزامي است. شركت متقاضي بايد توسط شوراي‌عالي انفورماتيك كشور و يا مرجعي كه در اين امر جايگزين شورا مي‌شود، احراز صلاحيت و طبقه‌بندي شده و حداقل 250 امتياز را كسب کرده باشد.
همچنین شركت متقاضي بايد نرم‌افزارهاي توليدي خود را در دفتر شورا يا مرجعي كه در اين امر جايگزين شورا مي‌شود، ثبت و سپس نسبت به فروش آن اقدام کند. ميانگين درآمد حاصل از فروش نرم‌افزار دو سال آخر شركت متقاضي بر اساس اظهارنامه و برگ‌هاي تشخيص قطعي ماليات وزارت امور اقتصادي و دارايي بايد حداقل (51%) از كل درآمد شركت بوده و سهم فروش نرم‌افزار ساليانه كمتر از پانصد ميليون (500.000.000) ريال نباشد.
همچنین در شركت‌هاي جديدالتاسيس كه بيش از يك برگ قطعي تشخيص مالياتي دريافت نکرده‌اند، آخرين اظهارنامه و برگ تشخيص مالياتي ملاك محاسبه قرار مي‌گيرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :