آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212728
تاریخ انتشار : 11 تیر 1396 10:13
تعداد بازدید : 708

نعمت‌زاده در نشست خبری روز ملی صنعت و معدن اعلام کرد:

حمایت وزارت صنعت از ایجاد اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی

محمدرضا نعمت‎زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز همزمان با روز ملی صنعت و معدن و در آستانه برگزاری بیست و یکمین جشن ملی صنعت و معدن در جمع اصحاب رسانه با بیان حمایت از کسب و کارهای اینترنتی و فناورانه گفت: در برنامه چشم انداز توسعه کشور پیش‎بینی شده است که کسب و کارهای نوین و فناورانه به ۱۰ درصد برسد. همچنین این مشاغل باید در زمینه ایجاد و راه اندازی اتحادیه مستقل برای خود تلاش کنند.

فناوران - وی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح رونق تولید در نظر گرفته شده است، گفت: سال گذشته ۱۶ هزار میلیارد تومان برای طرح رونق تولید پیش بینی شد که با حمایت نظام بانکی ۱۷ هزار میلیارد تومان برای این طرح پرداخت شد. همچنین برابر مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی واحدهای دریافت کننده تسهیلات رونق تولید در سال جاری باید ۱۰ درصد تولید و اشتغال خود را افزایش دهند.
نعمت زاده با اعلام آغاز سیستم نظارت بر تسهیلات پرداخت شده در طرح رونق تولید از بهمن ماه سال ۹۵ گفت: از حدود شش هزار و ۸۰۰ واحد از مجموع حدود ۱۲ هزار واحد صنعتی بازدید شد و در بازرسی‏های به عمل آمده از واحدهای دریافت کننده تسهیلات رونق تولید در سال گذشته، مشخص شد دو هزار و ۴۰۰ واحد افزایش اشتغال و چهار هزار و ۲۰۰ واحد تثبیت اشتغال داشتند.
وزیر صنعت گفت: امسال علاوه بر طرح رونق تولید و احیای واحدهای صنعتی و معدنی، حمایت از اصناف تولیدی و خدماتی و نوسازی صنایع کشور نیز در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد. 
وی تصریح کرد: علاوه بر حمایت از صنایع کوچک، متوسط و بزرگ در سال جاری با تایید ستاد اقتصاد مقاومتی، اصناف تولیدی و خدماتی نیز برای نوسازی و بازسازی از تسهیلات رونق تولید استفاده می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :