آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212735
تاریخ انتشار : 11 تیر 1396 10:37
تعداد بازدید : 612

راهبرد سه مرحله ای سامسونگ برای تامین امنیت تلویزیون های هوشمند

با توجه به سرعت رو به رشد اتصال تلویزیون ها به اینترنت و محبوبیت تلویزیون های هوشمند، مخاطرات اینترنتی نیز از طریق این محصولات روز به روز افزایش می یابد. بنابراین مسوولیت پذیری تولیدکنندگان تلویزیون در زمینه تامین امنیت آن اهمیت بالایی دارد. سامسونگ به عنوان یکی از تولیدکنندگان این محصولات اقدامات خود را برای تامین امنیت تلویزیون های هوشمندش اعلام کرده است.

فناوران- سامسونگ اعلام کرده که امنیت را اولویت خود قرار داده و اولین تولیدکننده تلویزیون های هوشمند است که دو سال متوالی تاییدیه معیارهای مشترک (CC) استاندارد امنیت بین الملل را دریافت کرده است. همانند بانک ها که از انواع روش های امنیتی (دوربین، گاوصندوق و نگهبان) استفاده می کنند، تلویزیون های هوشمند سامسونگ نیز برای حفاظت از اطلاعات ارزشمند از یک «راهبرد امنیتی سه مرحله ای» برای رسیدن به بالاترین سطح حراست از مشتریان استفاده می کند. در این راه حل، قابلیت های امنیتی در سه مرحله متفاوت شامل پلاتفرم، اپلیکیشن و سخت افزار گنجانده می شوند. 
در اولین مرحله امنیتی، یعنی پلاتفرم، اطلاعات مهم کاربر مانند نام کاربری و رمز عبور، پیش از ذخیره شدن، کدگذاری می شوند. یعنی برای حفاظت از داده در زمان ارتباط با سرورهای خارجی و به منظور جلوگیری از سرقت داده ها توسط هکرها، از یک روند استاندارد کدگذاری استفاده می شود. 
به صورت دقیق تر می توان گفت تلویزیون های هوشمند سامسونگ در زمان اتصال به سرور ابتدا اصالت گواهینامه ارائه شده توسط سرور را بررسی کرده و سپس چند کلید کدگذاری را برای ارتباط با سرور، ایجاد می کنند. در طی 
ارتباط با سرور، با هدف جلوگیری از جاسوسی و تغییر داده توسط هر طرف ثالثی و جلوگیری از احتمال دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کاربر، تمامی محتوای مبادله شده کدگذاری می شود.  
علاوه بر این تلویزیون های هوشمند سامسونگ از صفحه کلیدهای مجازی حفاظت شده ای به نام «صفحه کلید امن» استفاده می کنند تا اطلاعات کاربران مانند شماره کارت اعتباری و رمز عبور آنها حفاظت شود. 
در ادامه و در مرحله اپلیکیشن، تلویزیون های هوشمند سامسونگ از موتورهای ضد بدافزار برای جلوگیری از حمله نفوذی ها به شبکه شما استفاده می کنند. این مرحله با هدف جلوگیری از دسترسی سایت های فیشینگ اینترنت به دستگاه شما و تفکیک کدهای آلوده از کدهای خرابکار طراحی شده است. 
تلویزیون های هوشمند سامسونگ با هدف تضمین امنیت استفاده از خدمات اینترنتی در تلویزیون، بصورت مشخص از قابلیت های امنیتی مضاعفی در کنار قابلیت امنیت هوشمند خود استفاده می کنند. مرورگر اینترنت تلویزیون هوشمند سامسونگ مجهز به یک قابلیت امنیتی است که در صورت کلیک کاربر روی سایت های مشکوک، هشداری را به شکل پنجره پاپ آپ نمایش می دهد. این هشدار با دادن اجازه تصمیم درباره ادامه یا توقف اتصال، می تواند از درز اطلاعات شخصی از طریق سایت های مخفی فیشینگ یا خرابکار جلوگیری کند. 
شرکت سامسونگ برای ایجاد یک لایه مضاعف حفاظت دوگانه، اخیرا یک اپلیکیشن امنیتی تقویت شده به نام «McAfee Security for TV» را برای تلویزیون های هوشمند خود معرفی کرده است که پس از فعال سازی، بر نرم افزارهای خرابکار نظارت و راحتی خیال کاربر را فراهم می کند.
نهایتا و در مرحله سخت افزار، تلویزیون های هوشمند سامسونگ مجهز به یک راه حل مستقل و قدرتمند امنیتی، مبتنی بر معماری چیپ هستند که با تفکیک سخت افزاری فضای فیزیکی مورد نیاز نرم افزار اصلی تلویزیون، از درز داده های کاربران جلوگیری می کنند. تلویزیون های هوشمند سامسونگ همچنین از طریق روند تایید هویت مبتنی بر سخت افزار، صرفا با یک پلاتفرم قابل اعتماد تایزن عمل می کنند. فناوری امن با بنیانی قدرتمند در سطح سخت افزار، ضمانتی برای ثبات پلاتفرم و اپلیکیشن های گوشی هوشمند است.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :