آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212736
تاریخ انتشار : 11 تیر 1396 10:38
تعداد بازدید : 1603

مخابرات در سید خندان هتل می سازد

ساختمان مخروبه معروف کنار پل سیدخندان متعلق به مخابرات است و کار ساخت مجتمع اداری، تجاری و هتل در این زمین پس از چند توقف مقطعی آغاز شده است.

فارس - زمین هتل مخروبه کنار پل سیدخندان که حدود 30 سال است به نمایی از این پل تبدیل شده، متعلق به شرکت مخابرات ایران است.
این پل چند سال پیش تخریب شد و اکنون مخابرات قرار است به جای آن یک مجتمع اداری، تجاری و هتل بسازد.
هتل بین المللی هجرت سابق، هتلی 5 ستاره در ضلع جنوب شرقی پل سیدخندان بود که در سال 1346به بهره برداری رسید. 
پس از سال 1357 مالک هتل که فردی وابسته به رژیم طاغوت بود از کشور مهاجرت می کند، هتل به خوابگاهی برای دانشجویان و سپس در اوایل دهه 1360 در دوران جنگ ایران و عراق به منظور اسکان جنگ زدگان تغییر کاربری می دهد. 
سپس مخابرات این ساختمان را از بنیاد مستضعفان خریداری کرد. از سال 1372 تا 1386 نیز ساختمان هتل متروکه شد.
اکنون مخابرات در زمین این ساختمان مجوز ساخت گرفته اما مراحل ساخت به دلایل برخی اتفاقات پیش بینی نشده با تاخیر همراه شد و اکنون گویا دوباره آغاز شده
است.
به گفته کمال بیگدلی، معاون مالی شرکت مخابرات ایران، به دلیل همجواری با دانشکده برق، شهرداری مدتی جلوی پروژه را گرفته بودند و پس از آن پیدا شدن قنات و اجبار به منحرف کردن مسیر قنات، گودبرداری را با مشکل مواجه کرد که در مجموع پروژه برای مدتی متوقف شد.
این شرایط خارج از کنترل، از شرکت کاشانه (مجری پروژه) طلب 48 میلیارد تومانی برای مخابرات به جا گذاشته بود که به گفته معاون مالی مخابرات 38.9 میلیارد تومان از این طلب وصول شده است.
درنهایت مدیران دو شرکت به اشتراک نظر رسیده اند که پروژه زودتر به مراحل ساخت و ساز برسد و حتما مشکلات پروژه پیش از پایان 6 ماهه نخست سال حل شود و با سرعت پیش رود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :