آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212741
تاریخ انتشار : 11 تیر 1396 10:47
تعداد بازدید : 1061

هفته ای 16 هزار کانال و سایت مسدود می شود

دادستان کل کشور در خصوص فیلتر کانال های تلگرامی متخلف گفت: به وزارت ارتباطات اعلام می کنیم تا به مدیران این پیام رسان اعلام شود با این حال یک مقدار کوتاهی در داخل کشور است.

مهر - دادستان کل کشور درباره اینکه کمیته فیلترینگ زیر نظر دادستانی احکام قضایی ازجمله فیلتر را صادر می کند، چرا برخی کانال های تلگرامی ضد انقلابی فیلتر نمی شود، گفت: کارگروه تعیین مصادیق هرازچندگاهی تشکیل جلسه می دهد و مرتب در هر هفته بین ۱۶ تا ۱۸ هزار کانال و سایت یا موارد مستهجن یا خلاف عفت عمومی و دین فیلتر می شود.
وی افزود: بخشی از این شبکه های اجتماعی از تلگرام استفاده می کنند و سرور تلگرام در ایران نیست. به وزارت ارتباطات اعلام می کنیم تا به مدیران این پیام رسان اعلام شود با این حال یک مقدار کوتاهی در داخل کشور است؛ اما الان نمی خواهم افراد مقصر را معرفی می کنیم. ما پیگیری می کنیم اما باید بین دستگاه قضایی و دستگاه های مرتبط هم افزایی باشد.  
منتطری گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند باید شبکه ملی ارتباطات به وجود بیاید تا شاهد این خسارت ها و ضربه ها نباشیم. اخیرا در شورای عالی فضای مجازی آیین نامه ای به تصویب رسید که در آن تکلیف شده شبکه هایی که در ایران می خواهند فعالیت کنند، باید سرورهایش در داخل کشور باشد. منتظر ابلاغ این آیین نامه هستیم و به صراحت اعلام می کنم در اجرای این آیین نامه قطعا با شبکه هایی که قانون را رعایت نمی کنند و به عفت خانواده ها ضربه می زنند، برخورد می کنیم و هیچ تعارفی هم نداریم و خوشبختانه زیر ساخت قانونی هم آماده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :