آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212805
تاریخ انتشار : 12 تیر 1396 10:19
تعداد بازدید : 1213

حمله داعش به سایت های بورسی ایران

تیم سیستمTeam System DZ منتسب به گروه تروریستی داعش طی روز گذشته 200 سایت ایرانی را هک کرده که نام چندین صندوق سرمایه گذاری و کارگزاری در آن دیده می شود.

فارس - یک گروه که خود را تیم سیستم دی. زید (Team System DZ) می خواند، روز شنبه 10 تیر ماه به دلیل آسیب پذیری و ضعف سرور به بیش از 200 سایت ایرانی حمله هکری کرد و بعضاً ظاهر برخی از این سایت ها را تغییر داده است.
در میان این سایت های هک شده که همچنان روبه افزایش است، نام چندین صندوق سرمایه گذاری مشترک و کارگزاری نیز دیده می شود، این حمله هکری دیروز دو سایت بورسی را به طور کامل از کار انداخت.
گروه تیم سیستم دی. زید که گفته می شود به گروه های داعش منتسب است، پیش از این نیز بسیاری از سایت های دولتی کشورهای مختلف دنیا ازجمله در کشورهای چین و آمریکا را نیز هک کرده است.
از جمله آنها می توان به هک کردن سایت جان کاسیچ (John Kasich) گورنر جمهوری خواه ایالت اوهایو پرداخت که در آن با انتشار پیامی، رییس جمهور این کشور را به دلیل ریختن خون مسلمانان تهدید کرده بود.
سازمان بورس اوراق بهادار و شرکت مدیریت فناوری بورس تا کنون درباره تایید یا رد دست داشتن هکرهای «Team System DZ» در حمله سایبری به سایت های برخی کارگزاری ها و صندوق های سرمایه گذاری اظهار نظری نکرده اند.
معاون وزیر ارتباطات درباره حملات اخیر هکری به برخی سایت های ایرانی گفت: این حملات اگر از نوع منع سرویس بود، در لایه ارتباط اینترنت با شبکه ملی اطلاعات دفع می شد که حملات اخیر از نوع دیفیس کردن بوده است. با این حال محمدجواد آذری در این باره گفت: به لحاظ تعریف شبکه ملی اطلاعات اگر سایتی مورد حمله منع سرویس از انواع داس و دیداس آتک قرار بگیرد، برای ارتباط اینترنت با شبکه ملی اطلاعات این حمله را دفع می کنیم و برای این کار سپر دفاعی گذاشته ایم و از حملات منع سرویس جلوگیری می کنیم. وی ادامه داد: حمله اخیر از نوع منع سرویس نبوده بلکه از نوع دیفیس کردن بوده است که متولی سایت احتمالاً به روزرسانی ها را انجام نداده یا مشکلی در پیکره امنیتی آن سیستم ها وجود داشته است که مسوولیت این موضوعات با دایرکنندگان سایت ها است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :