آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212821
تاریخ انتشار : 12 تیر 1396 10:44
تعداد بازدید : 505

پرینتر سه بعدی مستحکم ایرانی ساخته شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت پرینتر های سه بعدی فلزی شدند که امکان استفاده در قطعه سازی خودرو را نیز دارند.

مهر- بهزاد عبدی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده پرینترهای سه بعدی گفت: ما موفق شدیم پرینترهای سه بعدی را طراحی و در نهایت بسازیم که کاملا فلزی بوده و از استحکام بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه این پرینتر سه بعدی، سیستم مکانیکی مستحکمی دارد، خاطر نشان کرد: تجهیزات حرکتی که روی این دستگاه استفاده شده است، بر خلاف سایر پرینترهای داخلی و خارجی طوری طراحی شده که استهلاک آن پایین آمده و همین موضوع می تواند در کیفیت محصول نهایی تاثیر زیادی داشته باشد.
وی افزود: کالیبراسیون این پرینتر را به صورت اتوماتیک طراحی کرده ایم که صفحه را، خود دستگاه کالیبره کند و نیازی نباشد که از ۱۵ دقیقه قبل با دخالت دست اپراتور تنظیم شود. این بدان معناست که به صورت اتوماتیک صفحه ای که قرار است نمونه در آن پرینت شود، تنظیم خواهد شد.
به گفته وی اگر هنگام کار با دستگاه، برق کلی یا برق دستگاه قطع شود، بلافاصله بعد از اتصال، کار پرینت از ابتدا آغاز نمی شود؛ بلکه از ادامه کار نمونه تولید می شود. در پرینتر های دیگر با قطع برق باید ساخت نمونه نهایی از ابتدا شروع شود.
وی با بیان اینکه صفحه نمایش این دستگاه لمسی بوده و از حالت کاراکتری خارج شده است، افزود: بنابراین هر کاربری می تواند به راحتی با این سیستم کار کند.
به گفته وی، در این پرینتر سه بعدی که در این شرکت تولید کرده ایم، از آلومینیوم آلیاژی استفاده شده که با دقت ۱۰ میکرون ماشین کاری شده که این موضوع در کیفیت نمونه نهایی تاثیر زیادی دارد. به گفته عبدی، دقت های حرکتی در این دستگاه ارتقا پیدا کرده به طوری که با دقت ۲۵ میکرون در ارتفاع و طول و دقت ۲۰ میکرون در عرض به ساخت نمونه نهایی می پردازد.
وی با بیان اینکه این دستگاه قیمت پایین تری در مقایسه با نمونه های خارجی با ویژگی های مشابه دارد، گفت: این دستگاه قابلیت استفاده از تمام فیلامنت ها را تا دمای ۲۷۵ درجه دارد. فیلامنت ها ماده اولیه ای هستند که برای تولید نمونه از آن در پرینتر استفاده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :