آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212878
تاریخ انتشار : 13 تیر 1396 10:11
تعداد بازدید : 1324

توافق همراه اول و نوکیا برای ارایه خدمات نسل پنجم تلفن همراه در ایران

همراه اول و نوکیا برای ارایه خدمات نسل پنجم تلفن همراه در ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


فناوران- همراه اول به عنوان بزرگ ترین اپراتور تلفن همراه خاورمیانه و نوکیا به عنوان وندور اول LTE در جهان، دیروز برای شناخت، توسعه و پیاده سازی نسل پنجم تلفن همراه (5G)، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
در این مراسم که مدیرعامل همراه اول، مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای شرکت نوکیا و جمعی از مدیران همراه اول و نوکیا حضور داشتند، این دو شرکت تفاهم کردند که در مدت تفاهم نامه، مسیر 5G را در ایران با هم جلو ببرند.
با تفاهم صورت گرفته با شرکت نوکیا که طبق گزارش Dell’Oro’s وندور برتر LTE در سال ۲۰۱۷ است، مشترکان همراه اول خواهند توانست اینترنت 5G را همگام با کشورهای پیشرفته تجربه کنند. 
همراه اول به عنوان بزرگ ترین اپراتور تلفن همراه (در هر دو حوزه مکالمه و اینترنت همراه) و نخستین ارایه دهنده اینترنت نسل 5/4 تلفن همراه در کشور، هم اکنون ۹۷۵ شهر را تحت پوشش نسل ۳ و ۷۳۵ شهر را تحت پوشش نسل 5/4 تلفن همراه قرار داده و با این اقدام همچنان پیشرو بودن خود را در ارایه آخرین فناوری ها ادامه می دهد.
نسل پنجم شبکه تلفن همراه، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارایه می شود. برنامه ریزی آن بر افزایش سرعت اتصال اینترنت از سمت اپراتورها به میزان ۲۰ گیگابیت، به همراه افزایش ظرفیت بیشتر نسبت به نسل چهارم هدفگذاری شده است که اجازه می دهد حداقل یک میلیون بیشتر کاربران ارتباطات باندپهن سیار در هر واحد سطح شبکه در هر کیلومتر مربع به شبکه متصل باشند. هر کاربر باید در شلوغ ترین حالت حداقل ۱۰۰ مگابیت برثانیه را تجربه کند که این در استاندارد نسل چهارم قید نشده است. کاهش مصرف انرژی هم معیاری است که در این نسل به آن توجه شده است و دستگاه های فرستنده و گیرنده اپراتورها باید در ساعت کم مصرف به حالت صرفه جویی انرژی وارد شده و به سرعت فعال 
شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :