آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2132
تاریخ انتشار : 26 مهر 1390 10:49
تعداد بازدید : 762

در سه‌ماهه سوم 1102

فروش رایانه در بازارهای جهانی رشد کرد

نتایج بررسی های دو موسسه تحقیقات بازار ICT نشان می دهد که در سه ماهه سوم سال 2011 شرکت HP هم در بازار آمریکا و هم در بازار جهانی بزرگ ترین تولیدکننده رایانه شده است.

مهر - در سه ماهه سوم سال 2011 فروش رایانه‌های شخصی (PC) در بازارهای غربی پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده است، در حالی که رایانه‌های اپل بر پایه سیستم عامل مک به ثبت موفقیت‌های خود ادامه می‌دهند.

رشد فروش رایانه در بازار آمریکا
 اطلاعات دو موسسه تحقیقاتی گارتنر و IDC نشان می‌دهد که اپل سومین سازنده مهم رایانه در آمریکاست.
موفقیت این شرکت به خاطر فروش نجومی رایانه مک‌بوک ایر و جنون خرید در بین مصرف‌کنندگان آیفون و آی‌پد است.
نتایج بررسی‌های این دو موسسه تحقیقاتی با تفاوت‌های جزیی در مورد درصدها، رشد محصولات اپل و رایانه‌های سایر سازندگان را نشان داده‌اند.
برپایه تحقیقات گارتنر، اپل در میان پنج سازنده برتر رایانه در آمریکا با یک رشد 5/21 درصدی در تولید و عرضه محصولات، بیشترین موفقیت را داشته است.
طبق آمار گارتنر اپل با کسب 9/12 درصد از بازار و رشد 1/15 درصدی پس از HP که 6/28 درصد از بازار را دارد در رده دوم قرار گرفته است. دل نیز با در اختیار داشتن 9/21 درصد از بازار و 2/7 افت، سومین تولیدکننده رایانه در آمریکاست.
 توشیبا با سهم 8/8 درصدی از بازار و 9/3 درصد افت و ایسر با کسب 8/7 درصد از بازار و افت 4/25 درصدی به ترتیب رتبه‌های چهارم و پنجم را به دست آورده‌اند.
 ارزیابی‌های موسسه IDC نیز از روند بازار رایانه‌های شخصی، یک رشد مهم را برای اپل نشان می‌دهد.
به اعتقاد IDC، اپل درحال حاضر با یک رشد 3/8 درصدی 3/11 درصد از بازار آمریکا را در دست دارد که حتی با این درصد نیز سومین تولیدکننده بزرگ آمریکاست.
 برخلاف گزارش گارتنر، برمبنای بررسی‌های IDC شرکت تایوانی ایسر برای اولین بار از طبقه‌بندی پنج سازنده برتر رایانه در آمریکا خارج شده است.
 
رشد فروش رایانه در بازار جهانی
 بر اساس اطلاعات گارتنر، در سطح جهانی، شرکت HP با یک رشد 3/5 درصدی و در اختیار داشتن 7/17 درصد از بازار در رتبه نخست ایستاده و شرکت لنوو برای اولین بار با کسب 5/13 درصد از بازار جهانی و یک رشد 2/25 درصدی به عنوان دومین سازنده بزرگ رایانه در دنیا تبدیل شده است.
 در این طبقه‌بندی، دل با داشتن 6/11 درصد از بازار و افت 4/1 درصدی در رتبه سوم دنیا قرار گرفته در حالی که ایسر با افت 2/23 درصدی و کسب 6/10 درصد از بازار، سکوی چهارم را به دست آورده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :