آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213339
تاریخ انتشار : 20 تیر 1396 11:17
تعداد بازدید : 480

اعطای 10 هزار میلیارد تومان وام به واحدهای تولیدی و صنعتی

به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی 10 هزار میلیارد تومان به واحدهای تولیدی اختصاص می یابد تا دستگاه های فرسوده جای خود را به دستگاه های جدید بدهد.


شاتا- رضا رحمانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر گفت: این تسهیلات یک بخش ارزی هم خواهد داشت که در تلاش هستیم از طریق صندوق توسعه ملی تامین شود و در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد. وی افزود: هر واحدی که نیازمند باشد و از هر رشته صنعتی، می تواند از این تسهیلات استفاده کند و پیش بینی می شود که 5 هزار واحد تولیدی با این تسهیلات نوسازی شود.قائم مقام وزیر صنعت معدن تصریح کرد: دستورالعمل پرداخت این تسهیلات به همه استان ها ابلاغ شده و مشخص است که هر استان چه میزان از این تسهیلات دریافت خواهد کرد.وی گفت: واحدهای تولیدی بر اساس مولفه هایی که مشخص شده اولویت بندی می شوند؛ مثلا واحدهای آلاینده یا انرژی بر در اولویت خواهند بود و سازمان صنعت معدن و تجارت هر استان، واحدهای واجد شرایط را انتخاب خواهد کرد.
وی افزود: به گونه ای برنامه ریزی شده که تسهیلات نوسازی فقط به سمت واحدهای بزرگ نرود و سهم واحدهای کوچک و متوسط هم دیده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :