fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 213343
  تاریخ انتشار : 20 تیر 1396 11:22
  تعداد بازدید : 1064

  ساموئل هورست

  هر سه شنبه در ستون قاب یکی از مدیران یا مخترعان فناوری های موبایل را معرفی می کنیم.

  پدر فناوری صفحه نمایش لمسی ساموئل هورست است. وی زمانی که به عنوان استاد در موسسه تحقیقات دانشگاه کنتاکی مشغول فعالیت بود، برای امتحانات پایانی مجبور به خواندن حجم زیادی از مطالب بود که در مجموع ۲ ماه به طول می انجامید و دو نفر فارغ التحصیل می شدند. 
  برای صرفه جویی در وقت، اولین سنسور لمسی با نام اِلوگراف را اختراع کرد که به او اجازه می داد مطالب را سریع تر وارد کند. در کنار این اختراع شرکت اِلوگرافیکس متولد شد که امروزه با نام Elo TouchSystems شناخته می شود، این دستگاه شباهتی به سنسورهای امروزی نداشت؛ اما این دستاورد قدم بزرگی به سمت صفحه های لمسی جدید بود. سه سال بعد، در ۱۹۷۴، ساموئل هورست اولین صفحه لمسی شفاف را طراحی کرد و در سال ۱۹۷۷ اِلوگرافیک را اختراع و روش فنی 5-wire مقاومتی را به نام خود ثبت کرد که امروزه نیز پرکاربردترین روش است.
  در این فناوری صفحه لمسی از چند لایه تشکیل شده است که مهم ترین شان، دو لایه فلزی است. لایه های مقاومتی (حساس به فشار) با فاصله کمی از هم جدا شده اند. وقتی این صفحه در نقطه خاصی با یک شیء لمس شود، صفحات مقاومتی در آن نقطه به یکدیگر متصل می شوند. در این حالت مقاومت صفحه فعال شده و جریان الکتریکی صفحه تغییر می کند که توسط یک کنترلر پردازش می شود. تغییر جریان به این نحو است که برحسب تعداد سیم های استفاده شده و مکان اتصال، مقاومت بین صفحات متفاوت خواهد بود.
  صفحات لمسی مقاومتی معمولاً قیمت مناسبی دارند و از عوامل بیرونی مانند، آب و گرد و خاک تاثیر نمی پذیرند و امروزه بیشترین استفاده را 
  دارند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :