آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213360
تاریخ انتشار : 20 تیر 1396 11:52
تعداد بازدید : 932

استفاده از فناوری، رضایت مسافران را در سفرهای هوایی بالا می برد

یافته های یک مطالعه نشان می دهد که مسافران سفرهای هوایی که از فناوری در حین سفر استفاده می کنند، رضایت بیشتری از مسافرت خود نشان می دهند.


خبرگزاری فرانسه- براساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، مسافران زمانی رضایت بیشتری از سفرهای هوایی خود دارند که بتوانند در حین سفر از ابزارهای همراه خود نظیر گوشی و تبلت و لپ تاپ شان استفاده کنند. بر همین اساس، کمترین میزان رضایت متعلق به خطور هواپیمایی است که به روش های کاملا سنتی و قدیمی پرواز می کنند. 
این گزارش دوازدهمین نسخه این گزارش سالانه به شمار می رود که در آن از بیش از 7000 مسافر از 17 کشوری که به ایالات آمریکا، آسیا، اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا سفر کرده اند، نظرسنجی شده است. ایلیا گاتلین، مدیر راهکارهای سفرهای هوایی (SITA) در این باره می گوید: مسافران علاوه بر پارامترهای یک پرواز خوب، از سفر هوایی لذت می برند که بتوانند در حین پرواز با ابزارهایی که هر روز از آنها استفاده می کنند، کار کنند و هر روز نیز تقاضا برای خدمات بیشتری که استفاده از فناوری در حین سفر را متنوع تر و بیشتر می کند، افزایش می یابد. وی می افزاید: هواپیماها و خطوط هوایی باید این را در نظر داشته باشند که راهکارهای فناوارنه، رضایت مسافران شان را تا حد زیادی افزایش می دهد. براساس این گزارش، مسافرانی که از دستگاه های بیومتریک (زیست سنجی) برای احراز هویت استفاده کرده ، آن را به عنوان یکی از خدمات مهم خوانده اند و میزان رضایت شان 4/8 تا 10 درصد بالاتر از بقیه مسافران بوده است. 
در ماه های اخیر، خطوط هوایی نظیر دلتا ایرلاین، جت بلو و بریتیش ایرویز فناوری تشخیص چهره را معرفی کرده ا که در بخش چک این و مرحله عبور از مرز به کار گرفته می شود و سرعت عبور مسافر را تسریع کرده است. 
37 درصد مسافران آمریکایی اعلام کرده اند که در آخرین سفر هوایی شان از طریق دستگاه کنترل خودکار و 55 درصد از طریق دستگاه های بیومتریک احراز هویت شده اند. 58 درصد از این مسافران در بدو ورودشان، کل اطلاعات خود و سفرشان را روی تلفن همراه شان دریافت کردند. میزان رضایت این افراد در مقایسه با افرادی که این اطلاعات را دریافت نکرده اند، 10 درصد بالاتر است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :