آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213361
تاریخ انتشار : 20 تیر 1396 11:53
تعداد بازدید : 867

85 درصد

در شرایطی که تکنولوژی ساخت تراشه ها به مرزهای کوچک سازی رسیده ، پژوهشگران MIT نرم افزاری ساخته اند که توان پردازشگر ها را ارتقا می دهد.


آنا- اکنون CPU در گوشی های موبایل تا هشت هسته، در لپ تاپ تا 16 هسته و در کامپیوترهای رومیزی تا 32 هسته دارد و این هسته ها می توانند همزمان کار کنند اما هیچ کدام از این وسایل به مرزهای سرعت پردازش، حتی نزدیک هم نمی شوند؛ علت این مساله، محدودیت در استفاده از حافظه اصلی و محدودیت در منبع انرژی است.
پژوهشگران مرکز تحقیقات دانشگاه تکنولوژی ماساچوست، در یک پژوهش، نرم افزاری به نام جنگا «Jenga»  ساختند که به جای افزودن بر هسته های پردازشگر، روش کار آنها را اصلاح می کند. این نرم افزار محل دقیق ذخیره داده ها در کامپیوتر را شناسایی می کند و برای اجرای نرم افزار، بدون اتلاف وقت به سراغ این داده ها می رود و با محاسبه زمان، بهترین و امن ترین مسیری که داده ها را می توان به حافظه خالی رساند، انتخاب می کند.
از پیچیدگی های فنی که بگذریم، جنگا در آزمون های آزمایشگاهی موفق شده است کارآیی یک CPU چهار هسته ای معمولی را 30 درصد افزایش دهد و مصرف انرژی در انواع پردازشگر را تا 85 درصد کاهش دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :