آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213395
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 11:0
تعداد بازدید : 1156

لو رفتن سوالات امتحان نهایی در تلگرام محرز است

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه در بحث لو رفتن سوالات امتحانات نهایی شاهد مخفی کاری هستیم، گفت: لو رفتن سوالات محرز است.


تسنیم - امتحانات نهایی دانش آموزان در خرداد 96 با حاشیه هایی از جمله لو رفتن سوالات و اخاذی برخی افراد در فضای مجازی با عنوان فروش سوالات همراه شد و برخی دانش آموزان و معلمان مدارکی ارایه کردند که از فروش سوالات در فضای مجازی از جمله تلگرام و اینستاگرام قبل از آغاز امتحان حکایت داشت.
دانش آموزان مدعی هستند که سوالات امتحانی در دروس مختلف از جمله زیست شناسی، ادبیات و زمین شناسی لو رفته است و به گفته آنها در حوزه امتحانی اغلب دانش آموزان به چک کردن سوالات و یافتن پاسخ های آن قبل از شروع امتحان مشغول بودند.
تأثیر 30 درصدی نمرات امتحانات نهایی در کنکور، اهمیت امتحانات را برای دانش آموزان دو چندان کرده و همین مساله منجر به اعتراض آنها به ماجرای لو رفتن سوالات و شکل گیری تجمعاتی شده است.
هر چند در ابتدا لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در فضای مجازی تکذیب شد و آموزش وپرورش اعلام کرد که کلاهبرداران در فضای مجازی با عنوان دراختیار داشتن سوالات مشغول اخاذی از دانش آموزان هستند و سوالی را به آنها نمی دهند یا سوالات مربوط به سال های گذشته است؛ اما با انتشار تصاویری از سوی دانش آموزان و معلمان زمزمه های لو رفتن سوالات جدی تر شد.
جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نتایج جمع بندی ها در رابطه با لو رفتن سوالات امتحانی اظهار کرد: هنوز مشخص نیست که لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در چه حجمی بوده است و گزارش دقیقی در این رابطه به کمیسیون آموزش مجلس ارایه نشده، در این رابطه پلیس فتا و دستگاه های مسوول باید گزارش دقیقی ارایه دهند.
وی افزود: در بحث لو رفتن سوالات امتحانات نهایی شاهد مخفی کاری هستیم در حالی که بسیاری از دانش آموزان و خانواده ها نسبت به این موضوع معترض بوده و گزارشاتی را درباره فروش سوالات 30 تا 40 دقیقه قبل از آغاز امتحان ارایه می کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه لو رفتن سوالات امتحانات نهایی محرز است، گفت: هنوز مشخص نیست که انتشار سوالات در چه حجمی بوده و هر فردی از ظن خود در این رابطه صحبت می کند. متأسفانه کمیسیون آموزش مجلس هم در این رابطه مخفی کاری می کند درحالی که  شواهد از لو رفتن سوالات حکایت دارد.
کوچکی نژاد گفت: با توجه به بازداشت برخی افراد در این رابطه نمی توان بحث لو رفتن سوالات را مخفی کرد و باید تدابیری را برای پیشگیری از این مشکل برای سال های آینده در
 پیش گرفت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :