آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213400
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 11:8
تعداد بازدید : 1256

65 درصد روستایی، 35 درصد شهری

52 میلیون رکورد پستی در کشور شناسایی شد

مدیرعامل پست با بیان اینکه ۵۲ میلیون رکورد پستی در کشور شناسایی شده است، گفت: از این میزان ۶۵ درصد مربوط به اماکن روستایی است.


ایسنا- حسین مهری در آیین افتتاح طرح سیماک شهرکرد گفت: امروز با حضور مقامات استانی پروژه جی نف در شهرستان های شهر کرد و بروجن آغاز و پروژه سیماک در کل استان که از جمله پروژه های مهم اقتصاد مقاومتی هستند، اجرایی و عملیاتی می شود.
وی افزود: در پروژه جی نف ۵۳۰ هزار رکورد مکانی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده که ۱۳۰ هزار مربوط به اماکن روستایی و ۴۲۰ هزار مربوط به اماکن شهری است که اطلاعات مربوط به اماکن شهری به صورت ۱۰۰ درصد به هنگام سازی شده است.
وی ادامه داد: ۸۵ درصد اطلاعات اماکن روستایی چهارمحال و بختیاری به هنگام سازی شده که ۲۰ درصد نسبت به کشور بالاتر است.
اختصاص کد یونیک به مکان در کل کشور، اختصاص آدرس استاندارد به هر مکان، ژئوکد کردن مکان ها که مربوط به تخصیص طول و عرض جغرافیایی است و قرار گرفتن اطلاعات روی نقشه های پارسل بندی به صورت پلات فرم برای کسانی که با مکان سر و کار دارند که حدود ۲۸ سازمان از این پلات فرم استفاده می کنند، از اقدامات انجام شده در بحث جی نف است.
وی با بیان شکل گیری سرویس های مبتنی بر مکان گفت: این سرویس ها علاوه بر خدمت رسانی به مردم و سازمان ها در بحث طرح بندی مشاغل بر اساس آیسیک و جی آی اس در بحث بلایای طبیعی، آمایش سرزمین و اطلاعات بانک های اطلاعاتی می توانند برای مدیریت ارشد استان، مردم و توریست ها نیز موثر باشند.
 آخرین وضعیت جی نف
وی با بیان اینکه ۷۱ شهر و یک هزار روستا در خصوص پروژه جی نف در دستور کار سال جاری است، بیان کرد: تاکنون پنج شهرستان کشور از جمله تهران، قزوین، قم، مشهد و اصفهان در فاز یک اجرایی شده است.
مهری گفت: در صورتی که نقشه های پارسل بندی آماده باشد، کار آغاز می شود که در شهر کرد نقشه های پارسل بندی خوبی وجود دارد و در بروجن با توجه به ایراداتی که در نقشه ها وجود دارد، امید است با کمک استاندار و سازمان های مرتبط مرتفع شود.
وی ادامه داد: در روستاهایی که سازمان بنیاد مسکن روستایی نقشه ها را داشته باشد، کار پلات فرم ها آغاز خواهد شد.
 مزایای سیماک
وی در خصوص پروژه سیماک گفت: این پروژه سامانه یکپارچه املاک کشور است که با وجود مشکلاتی که در زمینه ساخت و ساز، پرداخت نشدن حقوق دولت و هزینه های سنگین برای کشور و اقداماتی که خارج از استانداردهای طرح هادی در شهر و روستا بود، با افتتاح این پروژه، تمامی کارها در حال هوشمند شدن هستند.
مهری ادامه داد: با رونمایی از این پروژه آموزش های لازم به دهیاران، بخشداران و شهرداران داده خواهد شد و همه کارها به صورت الکترونیکی انجام می شود.
وی گفت: هر لحظه مدیر ارشد استان اتفاقات رخ داده را می تواند رصد کند و در صورتیکه کار مربوط به پرونده ای به درستی انجام نشود، باید سازمان مربوطه پاسخگو باشد تا حق و حقوق مردم پایمال نشود.
مدیرعامل شرکت پست صرفه جویی در کاغذ و رفت و آمد مردم، شفاف سازی و سالم سازی در اقتصاد و ضایع نشدن حق مردم را از مزایای این پروژه دانست.
وی با بیان اینکه در ۱۱ استان کشور از این پروژه رونمایی شده است، تصریح کرد: در سه استان گیلان، البرز و کرمان عملیاتی و اجرایی شده است و در این استان به محض شکل گیری و تکمیل شدن آموزش ها، ظرف دو تا سه ماه آینده به صورت عملیاتی کار آغاز می شود.
مهری گفت: تا پایان سال جاری در تمامی استان ها این کار اجرایی و عملیاتی و سال ۹۷ تمامی این پروژه ها تکمیل می شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :