آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213476
تاریخ انتشار : 22 تیر 1396 0:11
تعداد بازدید : 510

مشکل فیلترینگ حل نشد، یک دردسر تازه هم برای شرکت‌های متمرکز کننده پرداخت درست کردند

مهلت فین تک ها تا پس فردا

از روز جمعه گذشته تعدادی از شرکت های فناوری مالی که متمرکز کننده پرداخت بودند به حکم کمیته فیلترینگ مسدود شد و در حالی که امید می رفت این موضوع به نحوی حل شود که کسب و کار این شرکت ها آسیب بیشتری نبیند، ناگهان یک ضرب الاجل دو سه روزه برای آنها صادر شد.


فناوران- مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت که متولی نماد اعتماد الکترونیکی است، دیروز با صدور اطلاعیه ای، چارچوب فعالیت و نظارت بر وب‏ سایت‏ های متمرکزکننده‏ پرداخت کسب وکارهای اینترنتی را ابلاغ کرد.
در این اطلاعیه آمده: «پیرو اطلاعیه شماره 1 در مورد اجرای سند «چارچوب فعالیت و نظارت بر وب‏ سایت‏های متمرکزکننده‏ پرداخت کسب وکارهای اینترنتی» و در جهت تسریع و تسهیل در امر عملیاتی سازی آن، امکان ثبت نام جمعی فروشندگان تحت پوشش شما فراهم شده است. این امکان به مدت محدود تا روز شنبه 24/04/96 و بنا به ضرب الاجل تعیین شده توسط نهادهای نظارتی برای ساماندهی فعالیت های مزبور ایجاد شده است.» در ادامه این دستورالمل نیز فرایند عملیات شرح داده شده است.مفهوم این دستورالعمل این است که تمامی کسب وکارهایی که از درگاه پرداخت این فین تک ها استفاده می کنند باید اطلاعات شان ثبت شود.
این یعنی سنگی تازه که بر سر راه فین تک ها انداخته شده و خود این شرکت ها نیز هنوز نمی دانند چه اتفاقی برای شان خواهد افتاد.
فناوران در روزهای آینده این موضوع را بررسی بیشتری خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :