آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213615
تاریخ انتشار : 25 تیر 1396 10:38
تعداد بازدید : 927

هشدار پلیس فتا درباره باج افزار Copy Cat

رییس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه بدافزار، مجموعه کدی است که بدون اجازه کاربر قصد انجام کارهای ناخواسته یا خرابکارانه را در سیستم یا تجهیزات هوشمند دنبال می کند، گفت: با گسترش استفاده از فناوری های نوین، انتشار بدافزار ها رو به افزایش است و کاربرانی که سیستم های آنها از ضریب ایمنی کمتری برخوردار است بیشتر مورد حمله قرار می گیرند.

پلیس فتا - صادقی افزود: با گسترش میزان استفاده از تجهیزات هوشمند، انتشار فایل های مخرب اعم از بدافزار و باج افزار در فضای مجازی تحت عناوین مختلف مانند فیلم ، عکس ، تبلیغات و غیره گسترش پیدا کرده است و مهاجمان معمولا برای اهداف خود این برنامه های مخرب را کدنویسی
 می کنند.
این مقام انتظامی افزود: چندی است بدافزاری به نام کپی کت ( Copy Cat) در حال انتشار در فضای وب است که توسط شرکت های امنیتی شناسایی شده است . عملکرد این بدافزار اینگونه است که از طریق تبلیغات وارد سیستم عامل تجهیزات هوشمند کاربر شده و با آلوده کردن هسته سیستم عامل آندرویید ، به اطلاعات کاربر دستبرد می زند.
صادقی ادامه داد : عملکرد بدافزارها به صورت مخفیانه و معمولا در مرحله اول قابلیت شناسایی ندارند. بدافزار کپی کت نیز دارای اینچنین عملکردی است. این بدافزار براساس طراحی صورت گرفته ، ابتدا در قالب تبلیغات وارد سیستم کاربر شده و کاربر را ملزم به دانلود کدهای مخرب می کند و سپس اطلاعات کاربر مورد رصد و سرقت
 قرار می گیرد .
رییس پلیس فتا استان سمنان به کاربران هشدار داد: کاربران فضای مجازی در زمان حضور در وب یا شبکه های اجتماعی مراقب لینک های آلوده بوده و به هیچ عنوان روی تبلیغات ناخواسته کلیک نکنند و سیستم عامل خود را مجهز به اپلیکیشن های ضد بدافزار و فایروال مناسب و بروز کنند. دارندگان تجهیزات هوشمند به این نکته توجه داشته باشند گزینه نصب آپ های غیر مطمئن را در تجهیزات خود فعال کنند.
براساس این گزارش سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir آماده دریافت گزارشات مردمی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :