آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213674
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396 9:50
تعداد بازدید : 580

دستکش هوشمندی که زبان اشاره را ترجمه می کند

محققان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو موفق به طراحی دستکشی شدند که حرکات دست را به متن تبدیل می کند.


ایسنا- آنها یک نمونه ابتدایی از یک دستکش تولید کرده اند که می تواند با استفاده از فناوری بلوتوث و حسگرهای متعدد علایم را شناسایی کرده و آنها را به متن تبدیل کند. این اولین نمونه از این محصول نیست.
 در سال 2012 مایکروسافت هم موفق به طراحی دستکش هایی شد که علایم را به گفتار تبدیل می کردند و یک تیم تحقیقاتی در انگلیس نیز موفق شدند محصول مشابهی تولید کنند. 
محصول محققان دانشگاه آمریکایی که «زبان دستکش» نام دارد، دارای 9 حسگر کشسان است که روی پنجه های دستکش تعبیه شده اند. 
یک حسگر روی انگشت شست و دو حسگر روی هر یک از انگشتان قرار گرفته است و همگی به یک چیپ الکترونیکی در مچ متصل شده و با توجه به وضعیت انگشتان، علایم را ترجمه 
می کنند.
روند ترجمه با استفاده از سیستم باینری انجام می شود، به این ترتیب که حسگرها بر اساس کشیده شدن یا خم شدن یکی از کدهای صفر یا یک را ارسال می کنند که ترکیب آنها عددی می شود که مختص یک کلمه یا حرف یا حالت مشخص است و سیستم با مقایسه کد تولید شده، عبارت متناظر آن را به صورت متن به خروجی می فرستد. برای مثال برای نشان دادن حرف A فرد انگشت شست خود را می کشد و بقیه انگشتان را خم می کند و سیستم به انگشت شست کد صفر و به باقی انگشتان کد یک را می دهد که ترکیب آنها به صورت 0111111111 خواهد بود و سیستم در خروجی حرف متناظر با این کد یعنی A را نمایش می دهد.
 این دستکش سنسورهایی برای سنجش شتاب و فشار نیز دارد تا بتواند تفاوت بین حرکات مشابه را درک کند. متن تولیدشده از طریق بلوتوث روی صفحه نمایش یا گوشی هوشمند نمایش داده می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :