آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213676
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396 9:52
تعداد بازدید : 585

حاصل تفاهم انجمن انفورماتیک، نصر کشور و سازمان مدیریت صنعتی در الکامپ امسال

حضور مجلس «انس» است و دوستان جمعند

اُنس در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ که از سی ام تیر ماه لغایت دوم مرداد ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی برگزار می شود، حضور خواهد داشت. غرفه دبیرخانه اُنس در سالن 44 و در کنار غرفه سازمان نظام صنفی رایانه ای قرار دارد.

 فناوران- علی آذرکار، دبیر اجرایی اُنس با اعلام این مطلب افزود: اُنس یک اقدام مشترک به منظور ترویج مجموعه فرآیندهای بلوغ قابلیت و مدیریت و پایش خدمات فاوا در کشور است که با همکاری و مشارکت سه شخصیت حقوقی (سازمان مدیریت صنعتی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، انجمن انفورماتیک ایران) طی تفاهم نامه ای که در سال 1392 به امضا رسید، رسماً معرفی شد و فعالیت های خود را آغاز کرد. نام اُنس برگرفته از نام سه رکن اصلی آن است («ا»: انجمن انفورماتیک ایران؛ «ن»: نظام صنفی رایانه ای کشور؛ «س»: سازمان مدیریت صنعتی).
سازمان مدیریت صنعتی سوابق و ظرفیت خوبی در پیشتازی در ترویج مضامین نوین و برتر مدیریت در کشور داشته و دارد؛ مانند ترویج مدیریت کیفیت و استانداردهای سری 9000، برگزاری دوره های آموزشی MBA و برگزاری جایزه IMI100. سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز یک تشکل فراگیر صنفی در حوره فناوری اطلاعات بوده و همواره مشتاق توسعه خدمات مشاوره در این بازار است. 
انجمن انفورماتیک ایران هم به عنوان باسابقه ترین انجمن علمی در حوزه فناوری اطلاعات، توجه و اهتمام ویژه ای به مباحث مدیریت خدمات فناوری اطلاعات داشته و «گروه تخصصی راهبری و مدیریت خدمات فاوا» را برپا کرده و همایش ها و دوره های آموزشی متعددی را در این خصوص برگزار می کند. 
آذرکار افزود: ماموریت اصلی اُنس، ترویج و بهبود قابلیت های مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات در عرصه صنعت و اقتصاد در طرف عرضه و تقاضا از طریق یک نقشه راه مدون است. ماهیت کارکردی این سه رکن به گونه ای است که بخش قابل توجهی از این بازار را، چه در طرف تقاضا (بنگاه های اقتصادی با کسب وکارهای مختلف و متنوع) و چه در طرف عرضه (بخش خصوصی و دانشگاه های ارایه دهنده خدمات مورد نیاز) شناخته و با آن آشنا هستند. 
نقشه راه سندی است که در آن چشم انداز و ماموریت اُنس و نیز برنامه ها و اقدامات لازم برای تحقق آنها، پیش بینی شده است. روح حاکم بر تدوین این سند، ترویج است. علاوه بر آن تلاش شده تا موضوعاتی ترویج شوند که در صورت ایجاد تحرک در بازار تقاضا، ظرفیت عرضه آن ها نیز وجود داشته باشد. 
اُنس از حیث کارکردی محیطی را برای ترویج و بهبود قابلیت های مدیریت و راهبری فاوا از طریق شناسایی طرف های عرضه و تقاضا و ایجاد بستری برای تعامل این دو فراهم می کند. به بیان دیگر، اُنس به مشابه کاتالیزوری است که تلاش دارد با تحریک طرف تقاضا و تشویق طرف عرضه، تسهیلاتی را در راستای بلوغ سازمانی بنگاه های اقتصادی در این حوزه فراهم کند.
دبیرخانه اُنس ساختاری است که به منظور تحقق و پیاده سازی فعالیت های پیش بینی شده در نقشه راه، ایجاد شده است. دبیر اجرایی، مسوولیت برنامه ریزی و اجرای فعالیت های نقشه راه را تحت نظر کمیته راهبری بر عهده دارد. کمیته راهبری نیز متشکل از نمایندگان طرفین و مشاوران ارشد بوده که هدایت و راهبری کلان و نظارت عالیه اُنس را بر عهده 
دارند.
لازم به ذکر است که مسوولیت های دبیرخانه ای از ابتدای شکل گیری اُنس تا پایان سال 1395 بر عهده «سازمان مدیریت صنعتی» بوده و از ابتدای سال جاری بر عهده «سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور» گذاشته شده است.
علی آذرکار هدف از حضور اُنس در نمایشگاه را معرفی این اقدام مشترک در یک سطح گسترده تر و جلب علاقه مندان، ذی نفعان و حامیان برای مشارکت در اجرای فعالیت های برنامه ریزی شده نقشه راه دانست. اطلاعات بیشتر درباره دبیرخانه اُنس در وبگاه آن به آدرس ons-fava.ir آمده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :