آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213946
تاریخ انتشار : 30 تیر 1396 10:47
تعداد بازدید : 661

در الکامپ 23

خط تولید کارتریج تارا را از نزدیک ببینید

شرکت تارامشاور که از تولیدکنندگان کارتریج در ایران است، امسال گوشه ای از خط تولید کارتریج تارا را در الکامپ به نمایش گذاشته است.

فناوران- فضل الله شربتی مدیرعامل شرکت تارامشاور با اعلام این خبر گفت: در دوره های گذشته همیشه شرکت تارامشاور در سالن میلاد نمایشگاه الکامپ حضور داشت. اما امسال به دلیل تفکیک سالن ها در سالن 41 حضور داریم.
وی درباره تفکیک رسته های مختلف حوزه فاوا در نمایشگاه الکامپ 23 گفت: تفکیک غرفه ها کار منطقی و خوبی است که در نمایشگاه های خارجی هم اتفاق می افتد. اما در ایران به لحاظ فرهنگی زمان می برد تا جا بیفتد.
شربتی توضیح داد: معمولا برای مشتریان سخت است جلوی چشم شرکت هایی که با آنها کار می کند، به غرفه شرکت رقیب برود. گاهی نیز برای شرکت ها سخت می شود و ترس از دست دادن مشتریان را دارند.
وی همچنین درباره حضور تارامشاور در الکامپ گفت: سال های زیادی است که در الکامپ شرکت می کنیم و این هم برای ما و هم مشتریان مان تبدیل به عادت شده است که ما را در نمایشگاه ببینند.
مدیرعامل شرکت تارامشاور درخصوص بازدید رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران و کارشناس وزارت صنعت، معدن و تجارت از کارخانه تولید کارتریج تارا گفت: اواخر سال گذشته این بازدید صورت گرفت و بسیار مورد استقبال و توجه هر دو واقع شد.
وی افزود: در این دیدار از دغدغه های تولید بسیار گفته شد و درخواست کردیم که نگاه وزارت صنعت با تشکل صنفی درخصوص الزامات یک واحد تولیدی یکسان شود.
شربتی توضیح داد: بحث ما هم افزایی تشکل صنفی  و وزارت صنعت است که درباره الزامات واحد تولیدی به یک چارچوب واحد برسند. 
وی افزود: فرایند تولید الزاماتی دارد که باید در چارچوبی مشخص باشد که هم تشکل صنفی و هم وزارت صنعت بر اساس آن تولید را ارزیابیکنند.
وی گفت: تولیدی که در واحد صنفی یا زیرزمین مغازه صورت می گیرد، با تولید کارخانه ای که هزار متر فضا دارد، اشتغالزایی ایجاد کرده و واحد تحقیق و توسعه دارد، انبار نگهداری کالا دارد و ... متفاوت است و وزارت صنعت باید در فرایند ارزیابی محصولات تولیدی آن را لحاظ کند.
شربتی گفت: یکی از الزامات فرایند تولید این است که واردات مواد اولیه روشن و اسناد مربوط به کنترل کیفیت کالا موجود باشد، بخش تحقیق و توسعه بازار نیز فعال باشد و بسیاری موارد دیگر که می توان درباره تک تکشان حرف زد.
وی اضافه کرد: متاسفانه اکنون هیچ وجه تمایزی بین تولیدکننده واقعی کارتریج که سرمایه گذاری زیادی کرده با افرادی که کارتریج های چینی را در فروشگاه های خود در کارتن ساخت ایران می گذارند، وجود ندارد.
شربتی بیان کرد: ضروری است با فیلترهایی مشخص واحدهای تولیدی واقعی از غیرواقعی مشخص شود.
شربتی درباره تعرفه قطعات کارتریج نیز که به عنوان مواد اولیه وارد می شوند، گفت: در حال حاضر تعرفه کارتریج و قطعات کارتریج هر دو 5 درصد است درحالی که باید تعرفه قطعات کمتر باشد تا تولید رونق پیدا کند.
وی افزود: جالب اینجاست سال 93 تعرفه قطعات 22 درصد و کارتریج 8 درصد بود که به آن اعتراض کردیم و امسال در کتاب مقررات واردات و صادرات هر دو یکی شده است.
وی افزود: حدود 20 سال است که کارخانه تولید کارتریج تارا راه اندازی شده است و در این سال ها با سختی ها و دشواری های زیادی کار را جلو برده ایم و اکنون نیز برای مان سخت است که این کار را رها کنیم. اما از دولت می خواهیم یکبار هم که شده به جای شعار حمایت از تولید داخلی واقعا از تولیدکننده واقعی حمایت 
کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :