آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213968
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1396 1:5
تعداد بازدید : 1074

رییس سازمان فناوری اطلاعات در الکامپ اعلام کرد:

نمايشگاه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات برگزار مي شود

معاون وزير ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: از تابستان سال آينده نمايشگاه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات كه تركيبي از نمايشگاه الكامپ و تلكام است برپا مي شود.

فناوران- نصرالله جهانگرد در نشست خبري در حاشيه نمايشگاه الکامپ با اعلام نهايي شدن مذاكره با وزارت صنعت براي ادغام دو نمايشگاه حوزه ICT گفت: مجريان برگزاري الكامپ و تلکام به همراه شركت سهامي نمايشگاه ها بايد سازوكار اين همكاري را به عنوان تصميم حاكميتي فراهم كنند.
وي همچنين با اعلام رونمايي از فاز سوم شبكه ملي اطلاعات و فاز مقدماتي دولت موبايل در روزهاي يكشنبه و سه شنبه هفته جاري، تاكيد كرد: پروژه دولت موبايل در راستاي ارئه خدمات دولت الكترونيكی بر بستر موبايل اجرايي مي شود.
جهانگرد درباره اخرين وضعيت پياده‎سازي طرح موتورجست و جوي بومي در كشور مبتني بر شبكه ملي اطلاعات گفت: ٨ موتور جستجوي بومي در كشور راه‎اندازي شده كه ٢ موتور تحت حمايت وزارت ارتباطات فعاليت كرده و بالغ بر ٤ ميليارد صفحه فارسي در وب را پشتيباني مي‎كنند.‎
وی درباره شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه راه‎اندازی این شبکه با مصوب شورای عالی فضای مجازی و براساس شاخص ها و اصول تصویب شده در این شورا بوده است، افزود: تاکنون دو گزارش از شبکه ملی اطلاعات به شورای عالی فضای مجازی ارایه شده است که گزارش فاز سوم این شبکه نیز در نوبت ارایه به آن شورا قرار دارد.
وی با تاکید بر اینکه تمام ارتباطات  کشور هم اکنون در بستر شبکه ملی اطلاعات است، گفت: هرچه در حوزه ارتباطات کشور وجود دارد چیزی غیر از شبکه ملی اطلاعات  نیست و ارتباطات دیتا و تلفن همه در بستر شبکه ملی اطلاعات برقرار است و تنها موردی که در این حوزه وجود دارد مربوط به بحث تبادل ترانزیت دیتا با اپراتورها در تهران است که مباحث  اقتصادی در آن مطرح است.
وی با بیان اینکه تبادل داده در شبکه های اجتماعی خارجی هم در بستر شبکه ملی اطلاعات انجام می شود گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی انواع راهکارهای حمایتی نظیر امکان پرداخت و سرویس های صوتی ارایه می شود و شبکه های اجتماعی خارجی نیز الزام دارند که هاست خود را به داخل ایران منتقل کنند.
جهانگرد با بیان اینکه توسعه دولت الکترونیکی در 2 بخش انجام شده است، گفت: بخش نخست در شورای اجرایی فناوری اطلاعات با تدوین استانداردها و برنامه های نرم افزاری مادر، حوزه آدرس دهی و مبادله دیتای دولت و  نحوه تعامل بین دستگاه ها انجام شده است.
وی فعالیت در دستگاه ها را بخش دوم توسعه دولت الکترونیکی عنوان کرد و تاکید داشت: در این حوزه 8 پروژه آماده معرفی شده اند که در روزهای آینده در همین نمایشگاه اعلام می شود که مهم‎ترین آنها ارایه سرویس دولت الکترونیکی، در بستر موبایل است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات از همکاری با سازمان امور استخدامی در این حوزه خبر داد و افزود : با همکاری سازمان امور استخدامی کشور ، سند رسمی خدمات در 108 دستگاه دولتی تدوین شده و با اینکار خدمات ارایه شده توسط این دستگاه ها احصا شده است.
وی به احصای بیش از دو هزار مجوز صادره توسط دستگاه ها در این حوزه اشاره کرد و گفت: با بررسی انجام شده این دستگاه ها در پنج مرحله نخست نمایش و عرضه، دوم مبادله دیتا، سوم دریافت و پرداخت، چهارم یکپارچه سازی و پنجم بوروکراسی، قرار دارند.
معاون وزير ارتباطات همچنین در مورد رونق استارتاپ ها در نمايشگاه الكامپ امسال و دگرديسي اين حوزه با حضور فعال جوانان درجهت توليد محتواي بومي گفت: هم اكنون ١٤٠ هزار اپليكيشن در كشور توليد شده و اميدواريم به رقم يك ميليون اپليكيشن بومي برسيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :