آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213977
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1396 1:22
تعداد بازدید : 1165

بر بستر شبکه ملی اطلاعات

امکان تبادل اطلاعات سازمان ثبت املاك با سازمان امور استخدامي فراهم شد

معاون دفتر توسعه نرم‎افزار و خدمات دولت‎الكترونيكی سازمان ثبت اسناد و املاك در نمایشگاه الکامپ عنوان کرد: بستر تبادل اطلاعات اين سازمان با سازمان امور استخدامي كشور در قالب شبكه ملي اطلاعات فراهم شد.

فناوران- افشار خاكباز آخرين دستاوردهاي ارایه شده سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در حوزه دولت الكترونيكی را تشريح كرد.
وي با بيان اينكه در حوزه ثبت شركت ها ارتباطات سازمان ثبت اسناد و املاك با سازمان هاي امور مالياتي، امور استخدامي و وزارت اقصادي و دارايي كاملا برقرار شده است ادامه داد: هم اكنون طرح الكترونيكي شدن اظهارنامه دفاتر ثبت تجاري در مرحله تست قرار دارد.
خاكباز با بیان اينكه مجموعه فعاليت هاي مربوط به امور مالياتي ثبت شركت ها نيز در حال الكترونيكي شدن است اضافه كرد: براي مثال كنترل الكترونيكي شركت هايي كه بيش از ٥ سال فاقد فعاليت هستند در مرحله تست نهايي قرار دارد. از سوي ديگر سرويس منع تصدي بيش از يك شغل كاركنان دولت با همكاري سازمان امور استخدامي كشور رونمايي شده است.
وي توضيح داد: با اجراي اين سرويس، افرادي كه در سازمان هاي دولتي شاغل باشند و قانون منع تصدي بيش از يك شغل براي آنها تعريف شده باشد در سامانه سازمان ثبت اسناد و املاك قابل شناسايي هستند.
اين مقام مسوول در سازمان ثبت اسناد و املاك وابسته به قوه قضاييه، گفت: درهمين حال در قالب تبادل اطلاعات صورت گرفته با سازمان امور استخدامي، منع تصدي بيش از يك مديرعامل نيز در اين سامانه اعمال شده است و به محض ورود شخص حقيقي به اين سامانه، اطلاعات وي از سوي سازمان امور استخدامي احراز مي شود و در صورتي كه مشمول اين قانون باشد، اجازه عملياتي ثبتي نخواهد داشت.
وي با تاكيد بر ارتباط الكترونيكي ايجاد شده ميان دستگاه هاي حكومتي در قالب دولت الكترونيكی و بر بستر شبكه ملي اطلاعات تصريح كرد: هم اكنون اين ارتباط از طريق MPLS  و به صورت نقطه به نقطه برقرار شده و حركت بزرگي در بحث ثبت اسناد و املاك كشور محسوب مي شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :