آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213980
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1396 1:35
تعداد بازدید : 807

آشنایی با تجهیزات و تلفن های تحت شبکهVoIP دی-لینک

VoIP تماس در بستر شبکه و اینترنت است؛ نوعی تکنولوژی که انتقال لحظه ای داده های صوتی را به صورت دیجیتال بر عهده دارد. سیستم هایی که جایگزین تکنولوژی های پرهزینه، ناامن و در بستر تلفن های سنتی شده و موجب صرفه جویی اقتصادی در ارتباطات و تامین نیازهای ارتباطاتی در محدوده وسیع تری می شوند.

است
انداردها و پروتکل های بسیاری برای گسترش و بسط این تکنولوژی به کار رفته که H.323 و SIP کاربردی ترین و رایج ترین آن ها هستند.
تلفن های IP انتقال داده های تلفنی صوتی را انجام می دهند و به توضیح سخت افزار و نرم افزاری می پردازند که امکان برقراری تماس تلفنی را در بستر اینترنت فراهم می کنند. با خدمات تلفنی IP، داده های صوتی در بسته هایی که از پروتکل اینترنت استفاده می کنند، انتقال داده می شوند.
سیستم های PSTN یا سوئیچ مدار یک خط تلفن را به واسطه ارتباط دو نقطه متفاوت اشغال می کنند که در ارتباطات محاوره ای روزمره و بدون استفاده از اینترنت به کار می روند.
سیستم های VoIP سیگنال های صوتی آنالوگ را به بسته های داده تبدیل می کنند و بدون نیاز به کابل کشی مجزا و جابهجایی کاربران در موقعیت های جغرافیایی می توانند استفاده شوند. همچنین امنیت بالایی که ازطریق تلفن های تحت شبکه تأمین می شود امکان گسترش بیشتر و مطمئنی را برای سازمان و کسب وکارها فراهم می کند.
پس ازاینکه کسب وکارها و منازل ارایه دهنده سرویس VoIP موردنظر خود را انتخاب کردند امکان برقراری تماس از طریق سیستم های صوتی فراهم خواهد شد. همچنین به کارگیری تلفن های سنتی و سپس اتصال به یک شبکه کامپیوتری از طریق آداپتور VOIP از دیگر روش های مورد استفاده است. البته سیستم های تلفن تحت شبکه حرفه ای و لوازم جانبی اتصال صوتی باید با ساختار VOIP ارایه دهنده سرویس سازگار باشد.

انتقال داده های صوتی تلفن های IP
روند کار در سیستم های تلفنی تحت شبکه به این صورت است که سیگنال های صوتی به دیجیتال تبدیل شده و به صورت بسته های داده فشرده سازی می شوند، سپس از طریق بسته های داده انتقال داده شده و مجدداً به سیگنال صوتی برای ایجاد ارتباط مبدل خواهند شد.
تلفن های IP انتقال داده های تلفنی صوتی را انجام می دهند و به توضیح سخت افزار و نرم افزاری می پردازند که برای کاربران امکان برقراری تماس تلفنی را در بستر اینترنت فراهم می کنند. با خدمات تلفنی IP، داده های صوتی در بسته هایی که از پروتکل اینترنت استفاده می کنند، انتقال داده می شوند.
دی-لینک رنج وسیعی از سرورهای VOIP یا IP PBX، Gatewayها، گوشی های تلفن و تجهیزات جانبی ارایه می دهد که دو نمونه از این محصولات در ادامه معرفی شده است.

DVX-3000
این ماژول با پشتیبانی از 16 خط آنالوگ یا یک خط E1 امکان ارایه 30 تماس هم زمان را برقرار می کند و با قابلیت های بسیاری که به عنوان PBX و Gateway به کار گرفته می شود، برای سازمان هایی با ابعاد گوناگون مناسب است. همچنین می توان ماژول های دیگری به منظور افزایش کارت بر روی آن قرار داد.
DVX-3000 به طور هم زمان از FXO و FXS پشتیبانی می کند و با پروتکل IAX2 و SIP سازگار است.
همچنین کلیه ویژگی های پایه ای مورد نیاز را مانند انتقال، Hold کردن و ارسال پیغام صوتی به مقصد مشخص در اختیار دارد. در ضمن می تواند خطوط تلفن استاندارد را از طریق Gatewayهای خطوط تلفن اکسترنال به کار برده و خدمات مقرون به صرفه تلفنی بر بستر اینترنت فراهم کند.
 مدیریت آسان از طریق EASY VOIZ در بستر وب به منظور راه اندازی و پیکربندی در این ماژول امکانات بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهد به نحوی که هر کاربر می تواند پروفایل تعیین شده را در برنامه ریزی روزانه کسب وکار خود به کار گرفته و تاریخچه فعالیت های روزانه خود را از این روش مشاهده کند.

DPH-860S
DPH-860S دی-لینک از جدیدترین ابداعات ترکیب رنگ در تلفن های ویدیویی IP پیشرفته استفاده کرده که جدا از قابلیت های صوتی، تصویری و اپلیکشنی آن را به ابزاری قدرتمند برای به کارگیری در کسب وکارهای مناسب تبدیل کرده است. صفحه نمایش 7 اینچ بزرگ، کارآیی ساده و سیستم عامل آندرویید آن ایده آل برای مدیران بوده به نحوی که در هر مکانی حضور داشته باشند چه در اداره، چه در محیط های درمانی یا سازمان های کوچک می توانند آن را به کار گیرند. تجربه کاربری مطلوب و ویژگی های تجاری غنی این تلفن ها، تجربه ای خوشایند و کامل از تماس تصویری تحت شبکه را برای تان ایجاد می کند.
خروجی HDMI و دوربین 5 مگاپیکسلی که در این تلفن ها به کار رفته است، امکان تماس های ویدیویی فوق العاده ای را فراهم می کند؛ به نحوی که کدک های H.264 و CIF@30fps فرمت های ویدیویی پیشرفته ای را در اختیارتان قرار می دهد. قابلیت های تجاری که در این تلفن تحت شبکه وجود دارد شامل شش حساب SIP، پشتیبانی از POE، مکالمه صوتی و تصویری و منشی تلفنی است که موجب افزایش عملکرد در کسب وکار شما خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :