آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213982
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1396 1:38
تعداد بازدید : 589

آموزش فرآیندهای گمرک و تشریفات ترخیص به شرکت‎های دانش بنیان

کریدور صادرات محصولات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگاه آموزشی فرآیندهای گمرک و تشریفات ترخیص کالا را برای شرکت های دانش بنیان برگزار می‎کند.

فناوران- این دوره‎های آموزشی با حمایت ۷۵ درصدی کریدور صادرات محصولات دانش‎بنیان معاونت علمی از شرکت‎های دانش‎بنیان در مردادماه برگزار خواهدشد.
در این کارگاه آموزشی«آشنایی با محل های گمرکات و پایانه های مرزی ایران»، «آشنایی با مراحل ثبت سفارش کالا»، «آشنایی با نحوه محاسبه حقوق ورودی و قیمت تمام شده کالاها»، « بررسی هزینه‎های موجود در پروسه واردات و صادرات کالا»، «آشنایی با برخی از قوانین مهم گمرکی در رویه واردات ، صادرات و ترخیص کالا»، «آشنایی با برخی از مفاد مهم آیین نامه اجرایی گمرک در رویه واردات» مطرح خواهد شد.
همچنین «صادرات و ترخیص کالا»، «آشنایی با مراحل اظهار و ترخیص کالا در گمرکات کشور و اصلاحات رایج در آن»، «بررسی قوانین متفرقه در ارتباط با صادرات و واردات کالا»، « راهنمای مراجعه به جدول مقررات صادرات و واردات»، «جهت تعرفه بندی و اصول طبقه بندی کالا (HS)»  از دیگر سرفصل‎های این دره آموزشی محسوب می‎شوند.
از سوی دیگر «آشنایی با سیستم هماهنگ»، «تعیین تعرفه‎های کالاها به‎صورت عملیاتی- آشنایی با کالاهای دارای استاندارد اجباری»، «بررسی گمرکات تخصصی در رویه های صادرات و واردات کالا»، «آشنایی با کالاهای دارای عوارض صادراتی»، «آشنایی با کالاهای ممنوعه جهت واردات و صادرات»، «آشنایی با تعرفه های ترجیحی و نحوه محاسبه حقوق و عوارض گمرکی کالاهای مشمول»، «آشنایی با بخشنامه های اخیر گمرکی و معافیت های گمرکی شرکت‎های دانش بنیان» در این کارگاه ارایه می شوند.
همچنین «بررسی اسناد حمل متعارف و خاص»، «(Forwarder) و فورواردر (Carrier) - آشنایی با کریر»، «آشنایی با انواع مختلف حمل دریایی»، «انواع مختلف سرویس دهی فورواردرها در حمل دریایی»، «آشنایی با مشخصات ابعادی کانتینرها و مشخصات مندرج بر روی درب آنها»، «(Insurance Policy)»، «آشنایی با انواع بیمه نامه‎های حمل و نقل» از دیگر موضوعاتی هستند که در این کارگاه آموزشی ارایه می شوند.
این کارگاه در روزهای ۵ و ۱۲ مردادماه ماه ۹۶ (پنجشنبه ها) از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۷:۳۰برگزار می‎شود. محل برگزاری این کارگاه در ساختمان کریدور خدمات فناوری (سالن کنفرانس کریدور) است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :