آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213985
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1396 1:44
تعداد بازدید : 809

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه:

در سه دوره اخیر، هزار استارت آپ به الکامپ آمده اند

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه گفت: در سه دوره اخیر الکامپ بیش از هزار استارت آپ در نمایشگاه حضور داشته اند.

فناوران- ناصر علی سعادت در دومین روز از برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ به AFP گفت: برای سومین سال پیاپی نمایشگاه الکامپ با مدیریت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان نماینده بخش خصوصی برگزار می شود.
وی افزود: با مدیریت سازمان نصر بخش عمده ای از مشکلات نمایشگاه حل و امسال نیز برگزاری نمایشگاه به تابستان منتقل شده تا هم امکان استفاده از فضای باز نمایشگاه فراهم آید و هم این که تمام سالن ها به الکامپ اختصاص یابد.
رییس سازمان نصر کشور گفت: الکامپ بیست و سوم در 34 هزار متر مربع و با حضور بیش 800 شرکت برپا شده است که نسبت به سال گذشته 70 درصد رشد دارد.
وی با بیان این که سه دوره پیش که مدیریت الکامپ را برعهده گرفتیم، حدود 100 استارت آپ با حمایت سازمان به رایگان به نمایشگاه آمدند، گفت، در طول این سه دوره اخیر در سالن الکام استارز و سایر بخش های نمایشگاه بیش از هزار استارت آپ حوزه فناوری اطلاعات در الکامپ حضور یافتند.
سعادت گفت: برای توسعه کسب وکارهای نوپا برنامه های متنوعی در نظر گرفته ایم که از جمله آن آموزش چگونگی توسعه کسب و کار و همچنین امکان ملاقات با سرمایه گذاران است.رییس سازمان نصر در پاسخ به سوال خبرنگار AFP درباره تاثیر تحریم ها بر حوزه فناوری اطلاعات ایران گفت: یک روی سکه تحریم ها محدودیت است؛ اما روی دیگر سکه آن است که به توان داخلی تکیه کرده و تلاش کردیم تا نیاز های مان را خودمان برطرف کنیم.
وی ادامه داد: دهها هزار اپلیکیشن موبایل در سال های اخیر در ایران نوشته شده و البته برداشته شدن تحریم ها به افزایش رقابت و توسعه کیفیت منجر شده است.
سعادت درباره مشکلات بخش خصوصی و دولت گفت: سازمان نصر کشور وظیفه دارد که اگر مشکلی برای بخش خصوصی پیش بیاید، به حل و فصل آن بپردازد. در یکی دو سال گذشته به مانند همه دنیا تضاد منافع میان کسب و کارهای جدید مبتنی بر فناوری اطلاعات و کسب و کارهای سنتی پدید آمده که خوشبختانه دولت از کسب و کارهای نوین حمایت می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :