آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213986
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1396 1:48
تعداد بازدید : 2730

وزیر ارتباطات در از بازدید از سالن الکام استارز

حمایت میلیاردی نظام صنفی رایانه ای از استارتاپ ها سال های آینده به بار می نشیند

دیروز، در دومین روز برگزاری نمایشگاه الکامپ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سالن الکام استارز و استارتاپ های حاضر در سالن بازدید کردند.

ستاد خبری الکامپ- محمود واعظی ضمن بازدید از غرفه های سالن 8 و 9 و گفت وگو با مدیران کسب وکارهای مختلف با خدمات و نوآوری های آنان از نزدیک آشنا شد. وی ضمن صحبت با مدیر یکی از سایت هایی که چندی پیش به دلیل نداشتن نماد اعتماد الکترونیکی فیلتر شده بود، در پاسخ به گلایه مدیر این سایت درباره نبود حمایت لازم از سوی وزارت ارتباطات گفت: همین که در مساله فیلتر شدن هر استارتاپ به صورت شخصی به موضوع ورود می کنم، نشان دهنده این است که چه قدر حمایت از رشد شرکت های فعال در این حوزه برای ما اولویت دارد. 
واعظی پس از غرفه ها به بازدید از استندهای استارتاپی پرداخت و با تعداد زیادی از جوانان در مورد خدمات شان گفت وگو کرد. 
 واعظی در این دیدار با تاکید بر اینکه ما به عنوان دولت وظیفه داریم قدر این استعدادها و نوآوری ها را بدانیم گفت: همکاران ما در بخش خصوصی که دارای سرمایه هستند با  استارتاپ ها و شرکت های دارای ایده مشارکت کنند.
وی افزود: امروز کسب وکارهای الکترونیکی یا فناوری هایی که در بستر IT است در دنیا تحولاتی را به وجود آورده است و در همین یکی دو ساعته بازدید از غرفه ها، مشاهده کردم جوانان سرشار از نوآوری، ابتکار و ایده در این حوزه هستند.
وی با تاکید بر اینکه ما به عنوان دولت وظیفه داریم قدر این استعدادها و نوآوری ها را بدانیم گفت: همکاران ما در بخش خصوصی که دارای سرمایه هستند با استارتاپ ها و شرکت های دارای ایده مشارکت کنند.
وزیر ارتباطات گفت: طراحی این سالن به صورتی است که زنجیره استارتاپ در کنار سرمایه گذاران قرار گرفته و این طراحی جای قدردانی دارد.
واعظی همچنین با حضور در بخش ارائه های مسابقه و سخنرانی برای حاضران با بیان این که سرمایه گذاری و یارانه نزدیک به یک میلیارد تومانی اختصاص داده شده از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای در این سالن قابل مشاهده است و در سال های آینده جواب می دهد، گفت: در آینده از این حوزه هزاران برابر سود برای کشور و بخش های مختلف به دست می آید.
واعظی ادامه داد: ایده های اولیه در چنین مجموعه ای که ارایه می شود، خود را به نقد می گذارد و توسط صاحب نظران ارزیابی می شود که این مهم موجب پختگی استارتاپ ها  می شود.وی با تاکید بر این که باید به جوانان این دوران افتخار کنیم که عمر و سرمایه و انرژی خود را در خدمت خلق کردن یک نوآوری قرار می دهند، اظهار امیدواری کرد که در سال های آینده جوانان ما حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :