آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213987
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1396 1:49
تعداد بازدید : 488

در گفت‌وگو با سهیل عباسی مطرح شد

همه چیز درباره اتاق شتاب الکام استارز

در جهان امروز با توجه به گستردگی حجم اطلاعات و نیاز به تخصص برای بررسی و استفاده از آن ها، بهتر است در مواردی که تخصص یا تجربه کافی نداریم، با فردی که دارای اطلاعات لازم است مشورت کنیم. هر چه این مشاور مجرب تر باشد روند بهبود اوضاع برای مان بهتر و سریع تر خواهد بود. اتاق شتاب ایده جدیدی بود که در الکامپ امسال اجرا شد. با سهیل عباسی، مسوول اتاق شتاب گفت وگویی کرده ایم که در ادامه می خوانید.

 اتاق شتاب با چه هدفی ایجاد شده و کاربرد آن چیست؟
در سال های گذشته طرحی را به مرحله اجرا رساندیم که استارتاپ ها مکانی برای ارائه ایده خود داشته باشند. ایده ها داوری می شد و بهترین ایده ها جایزه می گرفت. امسال بنا بر این شد که این موضوع به سه بخش تقسیم شود و عده ای از استارتاپ ها فقط آموزش و راهنمایی بگیرند. دیدیم که در زمان کوتاه سه تا چهار دقیقه ای، هیچ کاری برای مشاوره و راهنمایی نمی شود انجام داد. بنابراین بخش آموزش و مشاوره را از بخش داوری و مسابقه جدا کردیم و آن را به قسمتی به نام اتاق شتاب که در سالن الکام استارز برای همین موضوع در نظر گرفته شده، انتقال دادیم.
 اتاق شتاب برای استارتاپ ها چه ثمره ای دارد؟
در اتاق شتاب بر سر هر میز یک مربی یا یک تخصص نشسته و استارتاپ ها با توجه به وقتی که به آن ها اختصاص یافته، بر سر میز ها می نشینند و مشاوره می گیرند. زمان تعیین شده برای صحبت با هر مربی ده دقیقه در نظر گرفته شده و هر استارتاپ یک ساعت وقت دارد و می تواند با شش مربی صحبت کند و از آن ها مشاوره بگیرد. امسال سه نفر از مربیان هم از کشور آلمان
آمده اند.
 در اتاق شتاب بیشتر در مورد چه موضوعاتی صحبت می شود؟
موضوعات مورد بحث بیش تر در مورد مسائل فنی، مسائل مربوط به کسب و کار، چگونگی تامین سرمایه، مسائل حقوقی و تامین نیرو انسانی بوده است، تخصص مربی هر میز با میز دیگر متفاوت است و هر استارتاپ یک ساعت مشاوره رایگان دریافت می کند.
 بازخورد اتاق شتاب تا الان چگونه بوده است؟
ما بعد از تمام شدن هر ساعت نظر سنجی می کنیم و تعداد زیادی از استارتاپ ها گفته اند زمان برای مشاوره کم بوده است. این نشان دهنده این مطلب است که برنامه برای آن ها خوب بوده و درخواست وقت بیش تر دارند. اما برای جلوگیری از خستگی زیاد مربیان، برنامه به این شکل تدوین شده 
است.
 مربیان هزینه ای بابت این خدمات دریافت می کنند؟
نکته جالب در این برنامه این است که مربیان این کار را بدون دریافت دست مزد و به عنوان یک مسوولیت اجتماعی انجام می دهند. در عین حال برنامه از نظم بسیار بالایی برخوردار است و جلسات مشاوره به موقع برگزار می شود. اتاق شتاب محلی برای شتاب گرفتن است، هدف اتاق این است که یک استارتاپ بتواند برای کسب و کار خود در این زمان نکته ای هر چند کوچک بیاموزد و به پیشرفت کسب وکارش کمک کند.
 اتاق شتاب آینده ای خارج از الکام استارز خواهد داشت؟
 با توجه به بازخوردی که تا این لحظه از اتاق شتاب دیده ایم به ما انگیزه برای اجرا مجدد این برنامه در الکامپ های بعدی و حتی جاهای دیگر خارج از الکامپ داده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :