آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214022
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1396 1:29
تعداد بازدید : 534

پرونده الکامپ بیست و سه بسته شد

ساحره چمنی- پرونده بیست و سومین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ ۲۳) هم امروز بسته می شود و تا ساعاتی دیگر این دوره از نمایشگاه هم می رود تا به تاریخ بپیوندد.

@saherehchamani
پس از ۱۸ سال، امسال الکامپ تغییر زمان داد و از نیمه آخر سال به آخر تیرماه منتقل شد که این تغییر بزرگ به مذاق برخی خوش آمد و برخی را از حضور در نمایشگاه منصرف کرد.
اما با وجود این تغییر بزرگ و در حالی که انتظار می رفت الکامپ امسال رونق دو سال قبل را نداشته باشد، الکامپ مورد استقبال شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان قرار گرفت و نام آن به عنوان بزر گ ترین الکامپ تاریخ تا کنون ثبت شد. 
به جرات گفت می توان که سالن استارت آپ ها و دولت الکترونیک از بهترین سال های نمایشگاه در این دوره بود که مخاطبان زیادی را جذب کرد.
 استقبال از غرفه های فضای باز
غرفه های فضای باز نمایشگاه نیز امسال با توجه به تغییر زمان نمایشگاه به تابستان مخاطبان بیشتری داشت و در این میان رایتل نیز با ارایه سرویس ها و خدمات خود جوانان بسیاری را جذب کرده و صف های طولانی برای دریافت سیم کارت تشکیل شده بود.
البته دلیل مکان مناسب غرفه رایتل، صف های طولانی، اختلالی در تردد و رفت و آمد بازدیدکنندگان ایجاد نکرد.
 حضور پررنگ چهره های دولتی
نمایشگاه الکامپ به دلیل ماهیت خود نسبت به سایر نمایشگاه ها بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و از تمام قشرها؛ دولتی ها، شرکت های خصوصی، دانش آموزان، دانشجویان، شهرستان ها برای بازدید به مایشگاه می آیند.
اما نکته ای که نمایشگاه الکامپ را از سایر نمایشگاه ها مجزا می کرد، حضور چهره های مطرح دولتی زمان افتتاحیه و اختتامیه نمایشگاه است.
مسوولان وزارت ICT، معاونت علمی ریاست جمهوری و تمام سازمان ها  تشکل های وابسته به فناوری اطلاعات و ارتباطات به بازدید از الکامپ می آیند که این مهم نشان دهنده اهمیت صنعت فاوا در میان سایر صنایع کشور است.
 بازدید مجدد وزیر فاوا 
به جز حضور چهره های دولتی در الکامپ امسال، وزیر ارتباطات هم برای دومین بار به الکامپ آمد تا یکبار دیگر از نمایشگاه بازدید کند و هم در همایش آینده اقتصاد فناوری اطلاعات آخرین سخنرانی خود را در مقام وزارت داشته باشد.
 برگزاری همایش آینده اقتصاد فناوری اطلاعات 
یکی از رویدادهای مهم الکامپ این دوره برگزاری همایش آینده اقتصاد فناوری اطلاعات بود که چهره ای به مراتب بهتر به الکامپ بخشید.
این همایش با حضور وزیر ارتباطات و وزیر صنعت برگزار شد و با برنامه ریزی سازمان نظام صنفی رایانه ای سال آتی نیز با محوریت دیگری برگزار خواهد شد.
 خداحافظی با الکامپ
خوب یا بد این الکامپ هم به پایان رسید و گویا قرار است سازمان نظام صنفی رایانه ای در هفته های آیندنه گزارشی از عملکرد سه دوره نمایشگاه؛ الکامپ ۲۱، ۲۲ و ۲۳ ارایه دهند.
در مجموع برگزاری سه دوره مایشگاه توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نشان داد که نهادهای صنفی بهترین برگزار کنندگان نمایشگاه هستند، زیرا تسلط کافی بر حوزه دارند، با مشکلات ریز و درشت شرکت ها آشنا هستند و می توانند برای افزایش سطح کیفی نمایشگاه برنامه ریزی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :