آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214024
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1396 1:47
تعداد بازدید : 688

رییس سازمان نصر کشور در همایش آینده اقتصاد فناوری اطلاعات اعلام کرد:

الکامپ، نمایش خوبی از رشد شتابان فاوا در کشور است

همایش آینده اقتصاد فناوری اطلاعات به عنوان نخستین همایش تخصصی در الکامپ، در سومین روز از برپایی نمایشگاه برگزار شد.

ناصر علی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در این همایش گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات در سه سال گذشته توسعه شتابانی داشته و دیگر اقتصاد بدون فاوا معنا ندارد. اگر تا چند سال پیش عده زیادی گوشی هوشمند نداشتند، اکنون استفاده نکردن از این گوشی ها عجیب تلقی می شود.
وی افزود: سرعت رشد و تحول در حوزه فاوا را می توان به خوبی در سه دوره اخیر نمایشگاه الکامپ مشاهده کرد و این رویداد، هم پا با حوزه فاوا، رشد سریعی را تجربه کرده است.
سعادت با بیان این که نمایشگاه بیست و دوم و بیست و سوم با کمتر از 6 ماه فاصله برگزار شد گفت: در همین 6 ماه هم تعطیلات عید، ماه مبارک رمضان و انتخابات ریاست جمهوری را پشت سر گذاشتیم تا عملا سه ماه کاری برای برگزاری این نمایشگاه فرصت داشته باشیم. با این حال دوره بیست و سم نسبت به دوره گذشته که خود بزرگ ترین دوره الکامپ بود، 70 درصد رشد داشته است.
رییس سازمان نصر کشور با بیان این که در سال گذشته حدود 570 شرکت و 220 استارتاپ در الکامپ حضور داشتند گفت: در این دوره بیش از 800 شرکت و 450 استارتاپ، در این رویداد بزرگ حضور یافته اند.
وی با بیان این که فناوری اطلاعات در همه دنیا در حال رشد است گفت: خوشبختانه ما نیز در کشور با این رشد و شتاب جهانی همگام شده ایم و امیدوارم نتایج اقتصادی آن شامل هم شرکت های قدیمی حوزه و هم کسب و کارهای نوپا شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :