آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214028
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1396 1:55
تعداد بازدید : 575

آشنایی با مودم های بی سیم 3G و 4G دی-لینک

تصور کنید که بتوانید از هرجایی به اینترنت متصل شوید؛ در کنار ساحل دریا ایمیل تان را چک کنید، در اتاق انتظار ویدیو تماشا کنید، کسب وکار خود را از زمین فوتبال نظارت کنید یا حتی کودکان تان را در مسیر رفتن به پیک نیک در عقب ماشین تان سرگرم کنید. همه این ها ممکن است و اصلا نیازی نیست که به دنبال وای فای مجانی و غیر امن بگردید.

3G  و 4G نسل های مختلف از تکنولوژی اینترنت همراه هستند که دسترسی شما را از طریق مودم های وایرلس، گوشی های هوشمند و یا دستگاه های دیگر فراهم می کنند و کاربردهای رایج کنونی چون استفاده از سرویس های تحت وب، تلفن های تحت شبکه، بازی های آنلاین، ویدیو کنفرانس، رایانش ابری و ... را برای تان ممکن کنند.
زمانی که صحبت از خدمات وایرلس و اینترنت همراه می شود اصطلاحاتی چون GPRS, EDGE, 3G, 4G, LTE, HSUPA, HSDPA, EVDO را خواهید شنید که همه فرم های متفاوتی از ارتباط به صورت به بی سیم هستند، استانداردهایی که به سرعت داده و کیفیت ارتباطات اشاره می کنند.
امروزه بیشتر مناطق ایران تحت پوشش خدمات 3G/4G هستند. 3G یا نسل سوم، صنعت مخابرات را متحول کرد؛ جدا از افزایش سرعت در ارتباطات، سرویس های افزوده ای چون تماس ویدیویی، پخش آنلاین ویدیوها و دسترسی به اینترنت بر روی موبایل امکان پذیر شد.
اما نسل چهارم یا 4G موجب بهبود در کیفیت تماس ها و سرعت انتقال داده گردید و با سرعتی 5 برابر 3G به عنوان سریع ترین شبکه اینترنت همراه کنونی شناخته شد.
دی-لینک گستره وسیعی از روترهای 3G/4G را به منظور دستیابی به سرویس های داده پیشرفته ارائه نمود که می توانید بر اساس نیاز و بودجه خود در منزل یا محل کار با توجه به پیکربندی و ویژگی های متفاوت آن روتر موردنظر را انتخاب کنید.
DWR-932-D2
اندازه کوچک و باتری قدرتمند که با به کارگیری اینترنت 4G شبکه وایفایی امن و مطمئن را در هر مکانی برایتان فراهم می کند. از طریق این مودم روتر می توانید اینترنت همراه خود را به صورت به یسیم با دوستانتان به اشتراک بگذارید و هم زمان بر روی چندین دستگاه به گشت وگذار در وب بپردازید. تنها باید سیم کارتی که قابلیت دیتای آن فعال شده باشد را وارد روتر کرده و اتصالی پایدار را تجربه کنید. اگر شغل شما به نحوی است که باید همیشه در سفر باشید و از طریق اینترنت کارهای خود را انجام دهید انتخابی ایده آل برای به کارگیری در طول سفر و اشتراک اینترنت در طول جلسه است و دسترسی سریع و امنی را در اختیارتان قرار می دهد. همچنین می توانید بدون درآوردن سیم کارت، پیام های خود را نیز مدیریت کنید و یا به ارسال و دریافت پیام بپردازید.
این مودم روتر 4G LTE، سرعتی تا 150 مگابیت بر ثانیه ارائه می دهد. اینترنت فوری آن هم در دستگاهی با ابعاد کوچک و وزن کم، همراه همیشگی شما خواهد بود. با استفاده از دکمه WPS به راحتی می توانید با فشار یک دکمه شبکه وایفای امنی را ایجاد کنید. با باتری قابل شارژی که بر روی دستگاه قرار دارد می توانید مدت زمان بیشتری به اینترنت متصل بمانید. نصب این روتر 4G نیز به دلیل نداشتن نرم افزار گیج کننده ای بسیار ساده بوده و می توانید تنها با Plug & Play آن را راه اندازی کنید.
DWR-953
این روتر 4G LTE به صورت به یسیم دسترسی به اینترنت همراهی فوق العاده و اشتراک آن با چندین دستگاه را فراهم می کند. با واردکردن سیم کارتی که دیتای آن فعال شده باشد می توانید هم به صورت به یسیم و هم از طریق کابل های LAN به شبکه متصل شوید. به کارگیری تکنولوژی وایرلس AC می تواند سرعتی تا  750مگابیت بر ثانیه را برای تان فراهم کند، البته این سرعت بسته به قدرت سیگنال وایرلس در مکان های مختلف می تواند متفاوت باشد. دو بانده بودن و یا عملکرد در دو باند فرکانسی 4/2 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز به صورت هم زمان موجب کاهش اختلال سایر دستگاه ها با روتر می شود. همچنین برای امنیت بیشتر فایروالی برای جلوگیری از اتک بر روی آن قرار گرفته است و به کارگیری کدگذاری وایرلس WPA/WPA2 شبکه ای امن را برای تان ایجاد می کند تا بتوانید مانع اتصال کاربران غیرمجاز به شبکه شده و اتصالی پایدار و مطمئن را تجربه کنید.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :