آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214032
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1396 2:8
تعداد بازدید : 1494

وزیر صنعت در بازدید از سالن الکام استارز:

وزارت صنعت هزینه ارتباط میان استارت آ پ ها و صنایع را تقبل می کند

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در ظهر سومین روز نمایشگاه الکامپ، به بازدید از سالن الکام استارز پرداخت.

فناوران - وزیر صنعت با استقبال از حضور جمعیت زیادی از جوانان و صاحبان ایده در سالن استارت آ پ‎ها گفت: یکی از مزیت های استارت آ پ ها بحث نو آوری و خلاقیت است، که کشور شدیدا به آن نیاز دارد و خوشبختانه طی این چند سال با حضور جوانان در صحنه کسب و کار، شاهد کارهایی کاملا جدید هستیم.نعمت زاده افزود: امروز خوشحالم که از اول صبح برای پرده برداری از طراحی یک موتور یورو شش با مصرف چهار و نیم تا پنج لیتر حضور داشتم و سپس به نمایشگاه آمدم تا استارت آ پ ها و جوانان صاحب ایده را ببینم.
وی ادامه داد: فعالیت وزارت صنعت معدن و تجارت حدود سی و هفت در صد تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد، یعنی بیش از یک سوم اقتصاد کشور. کسب و کارهای نوین در این این بخش می توانند بسیار تاثیر گذار بوده و مسیر تولید، صادرات و واردات را مدرن کنند.
نعمت زاده با تاکید بر جایگاه نوآوری در صادرات گفت: با تعدادی از استارت آ پ ها و شرکت های علاقه مند صحبت داشتم. امروز نمی توانیم با روش های سنتی جایگاه والایی را در صادرات جهان داشته باشیم. ولی کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان می توانند با استفاده از خلاقیت خود، همان طور که کالایی را از یک فروشگاه به دست مصرف کننده می رسانید، از انبار تولیدی یک تولید کننده به دست مصرف کننده ای در قاره دیگر برسانید.
وزیر صنعت افزود: خواهش دیگری که از کسب و کارهای نوپا دارم این است که در بخش صنعت و معدن نیاز به تحول و نوآوری داریم و استارت آ پ ها باید با با صنایع کوچک و متوسط و بزرگ ارتباط داشته باشند.
وی ادامه داد: حاضریم هزینه های ارتباط کسب و کارهای نوپا با بخش صنعت را تقبل کنیم. به ویژه واحدهای کوچک نیاز زیادی به خلاقیت و خدمات استارت آ پ ها دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :