آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214037
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1396 2:16
تعداد بازدید : 1361

مدیرعامل شرکت زیرساخت در بازدید از الکام‌استارز:

قوانین مناسب کسب و کارهای نوپا باید تدوین شود

سردار کمال هادیان فر رییس پلیس فتا و محمد جواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت زیرساخت در روز سوم نمایشگاه، به بازدید از سالن الکام استارز پرداختند.

فناوران- مدیرعامل شرکت زیرساخت در جریان این بازدید گفت: قوانین کشور متناسب با نیازها و فضای حوزه استارت‎آپی تدوین نشده و این موضوع معضلات زیادی را برای توسعه کسب و کارهای نوپا به وجود آورده است.
آذری جهرمی ادامه داد: اکنون کسب و کارهای کوچک و نوپا و شرکت های قدیمی بزرگ همه با یک چشم نگاه می شوند که این موضوع با تدوین قوانین جدید باید تغییر کند.
وی با بیان این که در زمینه هایی مانند بیمه و مالیات کسب و کارهای نوپا با مشکل مواجه هستند گفت: مشکل دیگر این حوزه این است که قانون تفکیکی میان کسب و کارهای فضای مجازی و سنتی قایل نشده است.
مدیرعامل شرکت زیرساخت با بیان این که تحولات سریع حوزه فاوا در کنار مزایایش، چالش های فرهنگی نیز در پی دارد گفت: باید با برنامه ریزی درست هم دغدغه های فرهنگی را رفع کنیم و هم با ایجاد مراکز رشد و شتاب دهنده ها، اسباب توسعه اقتصادی را فراهم آوریم.
آذری جهرمی با بیان این که مجلس در رفع مشکلات استارت‎آپ ها می تواند موثر باشد گفت: امیدواریم کارگروهی برای بررسی وضعیت کسب و کارهای نوپا در مجلس شکل گرفته و قوانین لازم برای این کسب و کارها تدوین و تصویب شود.
وی ادامه داد: البته با وجود همه این چالش ها در سال گذشته 130 هزار شغل در حوزه فاوا ایجاد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :