آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214078
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396 10:36
تعداد بازدید : 1081

وزیر ارتباطات:

مشکلات مالی مانع اجرای طرح رجیستری شده است

در حالی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آخرین روزهای کاری خود را به عنوان وزیر ارتباطات می گذراند، وعده داد که تا آخر مهرماه طرح شناسه دار کردن گوشی های موبایل اجرایی شود.

فناوران - از دو سال پیش که اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل در دستور کار قرار گرفت، مدام مقامات مسوول وعده اجرای آن را به زمان دیگری موکول کردند و حالا که وزیر تقریبا با مقام خود خداحافظی کرده، وعده داده است که این طرح تا سه ماه دیگر اجرایی می شود و این درست زمانی است که وزیر جدید روی کار می آید و مشخص نیست آیا طرح طبق زمانبندی مذکور پیش خواهد رفت یا نه؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه برای اجرای پروژه رجیستری در تاریخ ۲۸ خرداد ماه سال جاری به توافق نهایی با پیمانکار رسیده است، گفت: اجرای رجیستری از این تاریخ آغاز شده و براساس تخمین ما بهره برداری از این طرح چهار ماه طول می کشد.
محمود واعظی درباره مسایل اجرایی طرح رجیستری گفت:  کارهای فنی رجیستری به خوبی در حال انجام
 است.
واعظی افزود: در حال حاضر در زمینه اجرای طرح رجیستری یک توافق قابل قبول با وزارت صنعت حاصل شده و منبع مالی مورد نظر را تهیه کردیم.
وی در ادامه درباره علت تاخیر دو ماهه در اجرای رجیستری گفت: دلیل این تاخیر این بود که از ابتدا مقرر شده بود که وزارت ارتباطات مسوول برخی فعالیت های فنی باشد و وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت منابع مالی برای اجرای طرح را تامین کند، اما در نتیجه بودجه مالی برای اجرای طرح رجیستری نه از سوی وزارتخانه صنعت پیش بینی شده بود و نه ما امکان تدارک آن را 
داشتیم.
وزیر ارتباطات در پایان با بیان اینکه پروژه رجیستری در تاریخ 28 خرداد ماه سال جاری به توافق نهایی با پیمانکار رسیده است، گفت: بر این اساس اجرای رجیستری از این تاریخ  آغاز شده و براساس تخمین ما بهره برداری از این طرح چهار ماه زمان می برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :